Aktuálně

 

04. 09. 2015

Nigérie: Stejná rodina se stala pro svou víru již podruhé terčem útoku

 

 
Bratr Habila, který sám v roce 2012 utrpěl střelné poranění, při nedávném bombovém útoku tragicky přišel o několik příbuzných.

(Hlas mučedníků USA, SDOK)

 

Sebevražedný útok na kostel, ke kterému došlo 5. července, má patrně opět na svědomí nechvalně proslulá povstalecká skupina Boko Haram. Útok si vyžádal pět obětí na životech: zahynuli při něm Tabita Adamu a dvě z jejích osmi dětí, pastor společenství a jeden sborový starší. Tabitin bratr Habila se přitom již v roce 2012 stal obětí incidentu, kdy byl při konfrontaci s členy Boko Haram zasažen střelnou zbraní do obličeje. Habila, kterého Hlas mučedníků od té doby podporuje, upoutal pozornost mezinárodní veřejnosti v roce 2013, kdy hovořil ve Sněmovně reprezentantů Spojených států právě o hrozbě Boko Haram. V osobním rozhovoru pro Hlas mučedníků Habila popsal detaily této děsivé události. (Krátké sedmiminutové video s tímto svědectvím naleznete níže.)

 

28. listopadu 2012 čtyři ozbrojení muži dorazili k Habilovu domu a dožadovali se, aby se ženou a šestiletým dítětem vyšli ven. Jeden z mužů Habilovi následně vyhrožoval a ptal se ho, zda je ochoten pro svou víru zemřít, nekompromisní křesťan však zůstal ve své víře pevný. Po zásahu kulkou do hlavy padl na zem a začal silně krvácet. Přivolaný policista přislíbil Habilovi pomoc, ale na místo nedorazil.

 

Habila byl převezen do nejbližší nemocnice až po devíti hodinách. Tým zdravotníků si nedokázal s komplikovaným zraněním poradit a tak jej převezli do jiné nemocnice, kde se situace opakovala a teprve ve třetím zařízení se podrobil operaci. Kvůli závažnosti zranění přijímal potravu hadičkou po celou dobu hospitalizace, která se protáhla na šest týdnů. V den plánované operace lékař zjistil, že nejsou zapotřebí plánované transplantace kostních štěpů a kůže, protože Bůh již začal příslušné části obličeje uzdravovat. Habila mezitím také odpustil útočníkům.

 

Poděkujte Bohu za uzdravení Habilova obličeje a za to, že se svými poraněnými ústy staví proti výhrůžkám Boko Haram a vydává jimi svědectví evangeliu (1. Mojžíšova 50,20). Modlete se, aby tento odvážný Kristův mluvčí zakusil nadpřirozenou útěchu po tragické ztrátě Tabity, jejích dvou dětí a spoluslužebníků evangelia při nedávném útoku na kostel. Kéž společně s ostatními přeživšími naleznou sílu a pokoj v Bohu. Připojme se k nářku Habilova srdce za skutečné oběti podobných ohavných činů – jejich pachatele – a společně se přimlouvejme, aby jim Pán dal poznat pravdu, aby neskončili ve věčném zahynutí. Prosme za záchranu jejich duší a radikální proměnu jejich životů.

 

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.