Aktuálně

 

10. 09. 2015

Pákistán: Další oběti tradice ‚vražd ze cti‘

 

 
Flickr / Tamaki Sono (cc)

(Morning Star News)

 

Kvůli pocitu hanby, že se jejich třiadvacetiletá dcera Nadia přibližně před rokem zřekla islámu a provdala se za křesťanského muže, usilovali rodiče s radikálně islámskými názory o pomstu a snažili se novomanžele dopadnout a ztrestat. Mladá žena a její manžel, osmadvacetiletý Alim Masih, nakonec museli uprchnout do Narang Mandi (přibližně 60 kilometrů od Láhauru) a požádat policii o ochranu pro sebe a Alimovy příbuzné – všem bylo vyhrožováno.

 

30. července obdrželi Nadiini příbuzní informaci, že manželé mají v plánu navštívit lékaře v Khaliq Nagaru nedaleko Youhanabadu. Otec Muhammad Din Meo a jeho synové přepadli řidiče rikši, mladý pár unesli a odvezli na nedalekou zemědělskou usedlost. Advokát Aneeqa Maria z Voice Society popsal průběh incidentu: „Muslimští muži nejprve oba manžele bili pěstmi a kopali a poté na Aleema Masiha třikrát vystřelili; Nadiu střelili do břicha.“ Útočníci se následně vrátili do své vesnice, kde veřejně vyhlásili, že vykonali pomstu za své zahanbení, vrátili muslimům hrdost a oba mladé lidi zabili.

 

Když na usedlost dorazili policisté, Nadia ještě dýchala. V současné době se nachází v kritickém stavu ve všeobecné nemocnici v Láhauru; při složité operaci jí lékaři vyňali z břišní dutiny dvě kulky. Když se Aneeqa vypravil na návštěvu ovdovělé Nadii v nemocnici, narazil na dav skandující protikřesťanská hesla. Něco podobného jej čekalo i před místní policejní stanicí, kde se radikálové shromáždili, aby na policisty vyvíjeli nátlak. Od té doby Nadiini rozlícení příbuzní i další místní obyvatelé právníkovi a Aleemově truchlící rodině vyhrožují a dožadují se ukončení vyšetřování.

 

Další informace o pronásledování v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh mocně jednal v srdcích členů Nadiiny rodiny a jejich přívrženců a zchladil jejich zášť vůči mladé křesťanské ženě, rodině jejího zavražděného manžela i právníkovi, kterému byl případ přidělen. Kéž si uvědomí závažnost svých nenávistných činů namířených proti této nevinné dvojici a dalším Ježíšovým následovníkům. Modlete se za příbuzné Masiha a jejich advokáta Aneequ, proste za ochranu, útěchu a vedení v průběhu celého procesu. Navzdory všemu, co Nadia v poslední době vytrpěla, vyprošujme jí nadpřirozenou sílu od Boha, zatímco truchlí nad ztrátou svého manžela, snaží se odpustit příbuzným a zotavuje se z vážných zranění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.