Aktuálně

 

11. 09. 2015

Egypt: Křesťané zadrženi kvůli zvěstování evangelia

 

 
Fotografie: Christian Solidarity Worldwide

(Release International)

 

Křesťanovi z města Minjá usvědčenému z rouhání hrozí pobyt ve vazbě na blíže neurčenou dobu. Pětatřicetiletý Medhat Išak byl zatčen 7. srpna kvůli údajnému zvěstování evangelia muslimům na předměstí Káhiry. Druhý den jej soudce shledal vinným z „opovrhování [nadpřirozeným způsobem] zjeveným náboženstvím“ a poslal jej na dva týdny do vazby. Odnětí svobody bylo později prodlouženo o dalších 15 dní.

 

Medhatův advokát Rafik Rafaat se obává, že by se zadržování mohlo protahovat prakticky donekonečna. Podle jeho názoru vyvíjejí na soudce nátlak extrémisté, aby křesťanské evangelisty podobným způsobem eliminovali. Na druhou stranu egyptští muslimové mohou na veřejnosti zcela bez omezení rozdávat jakoukoli literaturu, včetně výtisků Koránu. Modlete se za Medhatovo plánované přelíčení, které by mělo proběhnout již brzy.

 

10. července byl ze stejného důvodu zatčen další egyptský křesťan – a následně i on skončil ve vazbě společně se dvěma přáteli, kteří se jej pokusili hájit. Během měsíce ramadánu, kdy praktikující muslimové v souladu s tradicí ukončují půst konzumací datlí, nahlásil šestnáctiletého Fawzi Usámu místní muslim na policii, protože v alexandrijských ulicích rozdával sáčky s ovocem a krátkým shrnutím evangelia. Toho večera za ním na policejní stanici přišli dva křesťanští přátelé, i oni však byli zadrženi. Po složení kauce ve výši 10 000 egyptských liber (více než 40 tisíc korun) byli všichni mladíci 12. července propuštěni na svobodu, v současné době se připravuje další vyšetřování.

 

Je úžasné, že se tito egyptští bratři ochotně sdílejí s druhými lidmi o evangelium navzdory silně nepřátelské atmosféře. Kéž Bůh velice požehná jejich úsilí a mocně jedná v srdcích všech příjemců evangelia, kteří dosud nepřijali spasení, aby byli vůči jeho poselství otevření a nakonec poznali Krista jako svého osobního Spasitele a Pána. Modlete se, aby byl obzvlášť blízko svým trpícím dětem, včetně těch, kdo jsou ve vězení nebo zakoušejí jiné formy pronásledování pro svou víru. Modlete se, aby na všech soudních přelíčeních i v životech jeho milovaných následovníků zvítězila Boží spravedlnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.