Aktuálně

 

11. 09. 2015

Egypt: Křesťané zadrženi kvůli zvěstování evangelia

 

 
Fotografie: Christian Solidarity Worldwide

(Release International)

 

Křesťanovi z města Minjá usvědčenému z rouhání hrozí pobyt ve vazbě na blíže neurčenou dobu. Pětatřicetiletý Medhat Išak byl zatčen 7. srpna kvůli údajnému zvěstování evangelia muslimům na předměstí Káhiry. Druhý den jej soudce shledal vinným z „opovrhování [nadpřirozeným způsobem] zjeveným náboženstvím“ a poslal jej na dva týdny do vazby. Odnětí svobody bylo později prodlouženo o dalších 15 dní.

 

Medhatův advokát Rafik Rafaat se obává, že by se zadržování mohlo protahovat prakticky donekonečna. Podle jeho názoru vyvíjejí na soudce nátlak extrémisté, aby křesťanské evangelisty podobným způsobem eliminovali. Na druhou stranu egyptští muslimové mohou na veřejnosti zcela bez omezení rozdávat jakoukoli literaturu, včetně výtisků Koránu. Modlete se za Medhatovo plánované přelíčení, které by mělo proběhnout již brzy.

 

10. července byl ze stejného důvodu zatčen další egyptský křesťan – a následně i on skončil ve vazbě společně se dvěma přáteli, kteří se jej pokusili hájit. Během měsíce ramadánu, kdy praktikující muslimové v souladu s tradicí ukončují půst konzumací datlí, nahlásil šestnáctiletého Fawzi Usámu místní muslim na policii, protože v alexandrijských ulicích rozdával sáčky s ovocem a krátkým shrnutím evangelia. Toho večera za ním na policejní stanici přišli dva křesťanští přátelé, i oni však byli zadrženi. Po složení kauce ve výši 10 000 egyptských liber (více než 40 tisíc korun) byli všichni mladíci 12. července propuštěni na svobodu, v současné době se připravuje další vyšetřování.

 

Je úžasné, že se tito egyptští bratři ochotně sdílejí s druhými lidmi o evangelium navzdory silně nepřátelské atmosféře. Kéž Bůh velice požehná jejich úsilí a mocně jedná v srdcích všech příjemců evangelia, kteří dosud nepřijali spasení, aby byli vůči jeho poselství otevření a nakonec poznali Krista jako svého osobního Spasitele a Pána. Modlete se, aby byl obzvlášť blízko svým trpícím dětem, včetně těch, kdo jsou ve vězení nebo zakoušejí jiné formy pronásledování pro svou víru. Modlete se, aby na všech soudních přelíčeních i v životech jeho milovaných následovníků zvítězila Boží spravedlnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.