Aktuálně

 

18. 09. 2015

Severní Korea: Státní zpravodajská agentura odsoudila Hlas mučedníků

 

 
Příprava balónu na vypuštění do Severní Koreje

(Persecution.com NewsRoom, 18. září 2015)

 

Severokorejská státní zpravodajská agentura KCNA nedávno zveřejnila prohlášení, ve kterém odsuzuje „Voce of Martyr“ za „přesně cílené“ a „vychytralé“ vypouštění balónů nad území Severní Koreje v letošním roce.

 

Tisková zpráva přesně vyjmenovává data i místa, odkud pracovníci jihokorejského Hlasu mučedníků (VOMK) balóny vypouštěli a zmiňuje také „e-media“, čímž má na mysli Bible v elektronické podobě věnované sesterskou misií Hlasu mučedníků, nizozemskou SDOK.

 

„Chátra spojená s Hlasem mučedníků, loutkovou konzervativní organizací z Jižní Koreje, rozšířila po zemi balóny a letáky namířené proti režimu Korejské lidově demokratické republiky,“ uvádí se v prohlášení KCNA. „Při určování časů a míst vypouštění materiálů namířených proti KLDR jsou stále vychytralejší.“

 

„Operace s cílem masivního šíření letáků namířených proti KLDR, stejně jako nežádoucích elektronických médií, které zamořily celou oblast podél vojenské demarkační linie, je otevřeným vyhlášením války KLDR.“

 

Rev. Dr. Eric P. Foley, generální ředitel jihokorejského Hlasu mučedníků (VOMK) společně s prezidentem VOMK, kterým je Dr. Hyun Sook Foley, vydali vlastní prohlášení, ve kterém se vyjadřují k samotnému vypouštění balónů i tiskové zprávě KCNA. (VOMK již 15 let šíří evangelium právě prostřednictvím balónů, které přepravují Boží Slovo z Jižní Koreje do Severní.)

 

Kanceláře VOMK v Jižní Koreji opakovaně navštěvují policisté a ve vší slušnosti křesťany žádají, aby se svými aktivitami přestali. Zástupci VOMK však trvají na tom, že ve službě budou pokračovat.

 

„Všem lidem na Severu bychom chtěli vyřídit, že k nim neposíláme nic jiného než Bible – žádné letáky namířené proti Severní Koreji,“ uvádí se v prohlášení VOMK. „Biblický překlad, který používáme, vydal a schválil samotný severokorejský režim, redakční úpravy jsou naprosto minimální. Je to stejná Bible, kterou severokorejská vláda hrdě zmiňuje ve své zprávě o dodržování lidských práv; stejná Bible, o které severokorejský režim tvrdí, že ji všichni severokorejští občané mohou číst – díky svobodě vyznání deklarované v severokorejské ústavě.“

 

Navzdory souvisejícímu napětí mezi oběma zeměmi jsou zástupci VOMK přesvědčeni, že je tato služba nezbytná, není projevem nepřátelství a nikdy neznamenala ohrožení občanů ani jedné ze zemí.

 

„Vybízíme všechny Korejce, aby podle svého nejlepšího vědomí a s čistým svědomím denně konali prosté, pokojné skutky v souladu se zákonem, kterými přispějí k jednotě všech obyčejných Korejců v lásce,“ uvádí se dále v prohlášení. „Jako křesťanská misie dosahujeme tohoto cíle mnoha způsoby, včetně distribuce Biblí. Bible nás učí, že všichni lidé jsou cenní a mají právo nejen na jídlo, ale také na život v pokoji; nikoli díky projevované loajálnosti k určitému režimu, ale proto, že Bůh stvořil každého z nás ke svému obrazu. Nikoho nenutíme, aby naše poselství nebo naše Bible přijal, kráčíme však ve šlépějích Ježíše, který nám přikázal, abychom stále šířili jeho poselství, zvěstovali pravdu lidem v moci postaveným a celým národům i v dobách, kdy mohou být opojeni důvěrou ve vlastní sílu a schopnosti. Dobrovolně se podřizujeme platným zákonům, nicméně odmítáme nechat svá srdce, mysli, nápady nebo činy omezovat jejich ‚meči‘.“

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.