Aktuálně

 

20. 09. 2015

Turecko: Členům společenství je vyhrožováno zabitím

 

 

(World Watch Monitor)

 

Od 27. srpna je patnácti členům tureckého společenství a jejich vedoucím velmi důrazně vyhrožováno. Výhrůžky zabitím se objevují na jejich facebookových profilech a webových stránkách, v e-mailech i v mobilních telefonech. Celkový styl a používané obraty jsou typické pro přívržence Islámského státu (IS): autoři prohlašují, že budou zabíjet, vraždit a řezat hlavy odpadlíkům šířícím poselství, ze kterého je patrné, že „se vydali na cestu zříkající se Alláha“ a „přivedli druhé k víře…“

 

„Výhrůžky nejsou pro protestantské věřící, kteří v této zemi žijí a chtějí zde vychovávat své děti, ničím novým,“ uvedl zástupce Sdružení protestantských křesťanů v Turecku v tiskové zprávě. „V souvislosti s nedávným rozšířením systematických opakovaných výhrůžek… se však domníváme, že tyto zprávy, přicházející v rychlém sledu a navzájem velmi podobné, pocházejí ze stejného zdroje.“

 

Většinu členů tureckých křesťanských společenství tvoří bývalí muslimové obrácení ke křesťanství. Na rozdíl od většiny převážně muslimských zemí mají občané Turecka zákonem dané právo na změnu náboženské příslušnosti, případně se mohou rozhodnout kolonku „náboženské vyznání“ na své identifikační kartě vůbec nevyplňovat.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Turecku naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Pozvedejme na modlitbách tyto turecké křesťany, kterým se stali terčem výhrůžek. Vyprošujme jim Boží ochranu a ujišťující přítomnost, kterou budou velmi intenzivně zakoušet. Modleme se také za v moci postavené, zejména za ty, kdo se snaží všemožně zastavit pachatele násilných činů na Blízkém východě. V kontextu těchto aktuálních problémů se modleme, aby Bůh i nadále dohlížel nad růstem své církve v Turecku a volal k pokání a spáse dokonce i ty, kdo chtějí jeho lidu způsobit újmu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.