Aktuálně

 

20. 09. 2015

Turecko: Členům společenství je vyhrožováno zabitím

 

 

(World Watch Monitor)

 

Od 27. srpna je patnácti členům tureckého společenství a jejich vedoucím velmi důrazně vyhrožováno. Výhrůžky zabitím se objevují na jejich facebookových profilech a webových stránkách, v e-mailech i v mobilních telefonech. Celkový styl a používané obraty jsou typické pro přívržence Islámského státu (IS): autoři prohlašují, že budou zabíjet, vraždit a řezat hlavy odpadlíkům šířícím poselství, ze kterého je patrné, že „se vydali na cestu zříkající se Alláha“ a „přivedli druhé k víře…“

 

„Výhrůžky nejsou pro protestantské věřící, kteří v této zemi žijí a chtějí zde vychovávat své děti, ničím novým,“ uvedl zástupce Sdružení protestantských křesťanů v Turecku v tiskové zprávě. „V souvislosti s nedávným rozšířením systematických opakovaných výhrůžek… se však domníváme, že tyto zprávy, přicházející v rychlém sledu a navzájem velmi podobné, pocházejí ze stejného zdroje.“

 

Většinu členů tureckých křesťanských společenství tvoří bývalí muslimové obrácení ke křesťanství. Na rozdíl od většiny převážně muslimských zemí mají občané Turecka zákonem dané právo na změnu náboženské příslušnosti, případně se mohou rozhodnout kolonku „náboženské vyznání“ na své identifikační kartě vůbec nevyplňovat.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Turecku naleznete na stránce Turkey Country Report.

 

Pozvedejme na modlitbách tyto turecké křesťany, kterým se stali terčem výhrůžek. Vyprošujme jim Boží ochranu a ujišťující přítomnost, kterou budou velmi intenzivně zakoušet. Modleme se také za v moci postavené, zejména za ty, kdo se snaží všemožně zastavit pachatele násilných činů na Blízkém východě. V kontextu těchto aktuálních problémů se modleme, aby Bůh i nadále dohlížel nad růstem své církve v Turecku a volal k pokání a spáse dokonce i ty, kdo chtějí jeho lidu způsobit újmu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.