Aktuálně

 

21. 09. 2015

Nepál: Bombové útoky na dvě církevní budovy

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 21. září 2015)

 

Minulý týden došlo ve východním Nepálu k bombovým útokům na dvě modlitebny. Nálože byly umístěny ještě ve třetí budově, naštěstí však neexplodovaly. Na všech místech zanechali útočníci protikřesťanské letáky.

 

Bomby nastražené v budově společenství Jyoti v Damak-10 a v modlitebně Emmanuel v Khajurgachi explodovaly 15. září přibližně v 11 hodin večer. Další nálož v modlitebně v Gauradha selhala. Přímo v modlitebnách nebyl nikdo zraněn, vážné zranění však utrpěl jeden policista, neboť nevybuchlá nálož explodovala po převozu na policejní stanici. Obě modlitebny byly vážně poškozeny.

 

Na místě byly nalezeny letáky radikální hinduistické skupiny Hindu Morcha Nepal. V letácích se uvádí, že všichni křesťanští vedoucí musí konvertovat k hinduismu a že ke kristianizaci Nepálu dochází s podporou cizích zemí. Autoři letáků se dožadují zásahu státních institucí, jinak skupina vezme věci do vlastních rukou. „Jejich terčem jsou církve, křesťanské organizace a instituce,“ napsal spolupracovník Hlasu mučedníků.

 

Na jiném místě v této převážně hinduistické zemi se objevily fotografie mladých hinduistických aktivistů pálících Bible. Další spolupracovník uvedl, že pálení Biblí má být varováním pro pastory a křesťanské vedoucí. „Snaží se naznačit, že ‚křesťanovi se může stát cokoli‘,“ dodal kontakt.

 

K bombovým útokům došlo krátce poté, co ústavodárné shromáždění připravující novelizaci ústavy zamítlo návrh, aby se Nepál znovu stal hinduistickou zemí. (Nepál je od 15. ledna 2007 sekulární demokracií.) Od uplynulého měsíce přišlo při protestech souvisejících s ústavou o život již více než 30 lidí.

 

Po setkání s pastory společenství, jejichž modlitebny byly zničeny, spolupracovník Hlasu mučedníků napsal: „Prosím, modlete se za pokoj a bezpečí pro tyto lidi.“

 

zdroje Hlasu mučedníků, Kathmandu Post

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.