Aktuálně

 

24. 09. 2015

Čína: Zmizení advokáta Čanga Kchaje

 

 
Čang Kchaj (vpravo) ve Washingtonu, D.C. (fotografie: ChinaAid)

(Religious Liberty Prayer Bulletin)

 

Sia Pao-Lung, tajemník čínské komunistické strany v pobřežní provincii Če-ťiang na jihu země, v lednu 2014 rozhodl o „odkřesťanštění“ městských panoramat formou odstranění mnoha křížů a kostelů. Oficiální záminkou k tomuto kroku je zvýšení bezpečnosti a „zkrášlení“ provincie. Ke dnešnímu dni se opatření dotklo 1200 až 1500 kostelů, bylo zadrženo několik pastorů a mnoho křesťanů utrpělo zranění při potyčkách s policií.

 

Ve snaze bránit napadané kostely a také adekvátním způsobem reagovat na nedávno zavedený nový Zákon o náboženství významný pekingský právník Čang Kchaj v červenci 2015 oznámil vytvoření skupiny sestávající ze 30 křesťanských právníků pod názvem „Právníci na ochranu kříže“.

 

Před několika týdny čínské bezpečnostní složky podnikly několik nočních razií ve Wen-čou, během kterých policisté zadrželi Čanga Kchaje, jeho asistenta Liou Pchenga a několik pastorů z Wen-čou. Podle Čangova zaměstnavatele v současné době nikdo nemá informace o právníkově stavu ani místu pobytu – dokonce ani jeho rodina.

 

Čang byl údajně obviněn z ohrožování státní bezpečnosti a organizace nezákonného shromáždění s cílem narušení společenského řádu; obvinění mohou potenciálně znamenat až šest měsíců zadržování, o kterém se nemusí nikdo dozvědět. Kromě toho existují vážné obavy o advokátovo bezpečí.

 

Více informací o pronásledování v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh Čanga Kchaje zachovával, chránil ho a žehnal mu, stejně jako i Liou Pchengovi a všem obhájcům lidských práv a pastorům, kteří jsou v současné době v Číně uvězněni a hrozí jim nebezpečí. Pozvedejte na modlitbách také všechny věřící postižené nejnovější protikřesťanskou kampaní. Modlete se, aby je Bůh povzbuzoval, aby ve zkouškách vytrvali. Kéž se tato vlna zla, která se vzedmula proti Božímu lidu, nějakým způsobem obrátí k dobrému (Římanům 8,28) a napomůže duchovnímu prozření a otevření srdcí mnoha dalších obyvatel Číny, aby poznali pravdu a dobrotu našeho Pána Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.