Aktuálně

 

25. 09. 2015

Pákistán: Soud rozhodl o umožnění návštěv příbuzných

 

 
Asiin manžel s dcerami

(Christian Post, Assist News Service)

 

Pákistánský soud nařídil vedoucím představitelům Paňdžábu a tamější policii, aby umožnili otci Asie Bibi, křesťanky odsouzené k trestu smrti, navštěvovat svou dceru ve vězení. Informoval o tom nedávno rodinný právník. Rozhodnutí bylo zveřejněno dva dny poté, co Soran Masih předložil láhaurskému vrchnímu soudu žádost o možnost kontaktu se svou dcerou, neboť až doposud mu odpovědné orgány přístup do věznice odpíraly. (Asia, usvědčená z rouhání, je uvězněna ve městě Multán ve středním Pákistánu.)

 

„Soudce Muhammad Anwar ul Haq nařídil vrchnímu vězeňskému dozorci v Multánu a místní kanceláři ministerstva vnitra, aby Soranovi Masihovi a jeho příbuzným umožnili se s Asiou Bibi vídat,“ dodal právník. „Jsme vrchnímu soudu vděční za rychlou reakci na naši žádost.“ Díky tomu mohou Asiin otec a další blízcí příbuzní uvězněnou křesťanku navštěvovat a v této velice obtížné době jí dodávat povzbuzení.

 

Křesťanská matka pěti dětí byla uvězněna v roce 2009 za údajnou urážku proroka Mohameda. Sama Asia obvinění popírá a tvrdí, že důvodem bylo jen to, že se napila vody ze studny používané muslimskými spolupracovnicemi na poli. Ženy usoudily, že je pro křesťanku nepřípustné pít vodu z jedné studny s muslimkami a tak nařkly Asiu z rouhání. Nejvyššímu soudu bylo předloženo další odvolání proti rozhodnutí o trestu smrti.

 

Zatímco můžeme být Bohu vděční za nedávné rozhodnutí soudu o povolení návštěv příbuzných, modleme se i nadále za definitivní nastolení spravedlnosti – s příznivým výsledkem – v celém případu Asiina obvinění z rouhání. Do té doby se modleme, aby si Pán tuto dlouhou a náročnou zkoušku, kterou Asia a její rodina prochází, použil ke zvýšení povědomí o nespravedlnostech a děsivém zneužívání současných pákistánských zákonů proti rouhání a způsobil radikální změny v místním legislativním systému na ochranu křesťanů a příslušníků ostatních menšin.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.