Aktuálně

 

26. 09. 2015

Kuba: Reverend Carballeda propuštěn z vězení

 

 

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Reverend Jesús Noel Carballeda, pětačtyřicetiletý kubánský pastor neregistrovaného společenství v Havaně, od začátku února uvězněný kvůli pořádání neschválených shromáždění, byl 31. srpna propuštěn na svobodu. Svůj trest si Rev. Carballeda odpykal v zařízení Valle Grande v San Antonio de los Baños nedaleko Havany. (Pastor již v roce 2000 strávil čtyři měsíce ve vězení poté, co si radikální komunisté ze sousedství stěžovali na pořádání bohoslužeb v jeho rodinném domě v havanské čtvrti Marianao.)

 

Carballedův sbor je součástí Apoštolského hnutí, rychle rostoucí sítě křesťanských společenství, kterým kubánský režim odpírá registraci. Protože křesťanští vedoucí nedokážou získat povolení potřebná k provozování budovy určené k pořádání bohoslužeb, veškeré jejich aktivity náboženského charakteru jsou prakticky nelegální.

 

Zadržení Rev. Carballedy je součástí rozsáhlé kampaně omezující svobodu náboženského vyznání, která na Kubě v posledních letech probíhá. Represe jsou cíleny zejména na neregistrovaná náboženská uskupení. Vedoucí nás informují o případech obtěžování, pokutách a všemožných výhrůžkách zabavením nebo zničením majetku.

 

Další příběhy o pronásledování, včetně námětů ke chvalám, naleznete na stránce Cuba Country Report.

 

Poděkujte Bohu za jeho dobrotu, se kterou zajistil propuštění Rev. Carballedy z vězení. Modlete se, aby mu Pán pomáhal překonat náročné překážky, kterým musí v posledních měsících čelit. Kéž tento nezdolný církevní vedoucí a jeho rodina zakusí nadpřirozený Boží dotyk a obdrží potřebnou moudrost k nelehkým rozhodnutím ohledně budoucnosti svého společenství. Modlete se za pokračující růst církve po celé Kubě, navzdory tíživé duchovní atmosféře. Modlete se, aby Bůh uprostřed protivenství naplňoval místní věřící odvahou.

 

Modlitbu za kubánské křesťany a další záležitosti týkající se pronásledování po celém světě můžete vyvěsit na stránce Persecuted Church Prayer Wall provozované kanadským Hlasem mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.