Aktuálně

 

02. 10. 2015

Indie: Radikálové surově zbili členy společenství

 

 
Osada v Indii (ilustrační fotografie).

(International Christian Concern)

 

Křesťané v indickém spolkovém státě Čhattísgarh byli surově napadeni hinduistickými radikály – krátce poté, co zastupitelé vyhláškou zakázali veškeré nehinduistické náboženské aktivity v osadě.

 

K incidentu došlo 8. září ve vesnici Karmeri. Podle informací místních zdrojů dorazilo přibližně ve čtyři hodiny odpoledne více než 50 hinduistických radikálů k místní modlitebně a budovu obklíčili. Křesťané se ani nestihli zeptat co se děje, když na ně radikálové zaútočili dřevěnými holemi a tyčemi.

 

Radikálům se postavilo několik žen, útočníci je však rovněž ztloukli holemi a pěstmi. Dvě křesťanky, čtyřicetiletá Pulo Bhai a pětatřicetiletá Ludri, utrpěly při útoku vážná zranění a upadly do bezvědomí.

 

Napětí mezi karmerskými křesťany a hinduisty se vystupňovaly krátce poté, co si křesťané začali stavět modlitebnu. Jakmile se o rozestavěné církevní budově začalo hovořit mezi lidmi, Sureš Jadav, oblastní prezident hinduistické nacionalistické organizace Višva Hindu Parišád, svolal mimořádné setkání zastupitelstva. Na schůzi byla schválena vyhláška zakazující ve vesnici veškerou nehinduistickou ‚náboženskou propagandu‘, modlitby a kázání. (Podobné ustanovení již platí v přibližně 50 dalších osadách ve spolkovém státě – cílem všech je postavit křesťanství mimo zákon.)

 

Další zprávy o problémech, se kterými se indičtí křesťané potýkají, naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh svou mocí uzdravil všechny napadené ženy, včetně Pulo Bhai a Ludri, aby se ze svých zranění zcela zotavily. Kéž obdaří místní křesťany svou přízní a hojně naplňuje jejich každodenní potřeby. Vyprošujte jim také povzbuzení a sílu k rozhodnutí víru nevzdávat a nepřestat se společně scházet k bohoslužbám. Modlete se i za jejich svědectví, aby zůstávali věrní, dokázali odpouštět a nechali se naplňovat láskou k pronásledovatelům, aby si je Pán mohl použít a přivést jejich prostřednictvím mnoho hinduistů ke spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.