Aktuálně

 

03. 10. 2015

Uganda: Zneužívání ‚žen víry‘

 

 
Modlete se za bezpečí žen v Ugandě. (Fotografie: Flickr / CIAT) (cc)

(Release International, Morning Star News)

 

Teenagerka z východní Ugandy, jejíž rodiče v minulosti konvertovali ke křesťanství, byla před několika týdny hromadně znásilněna a zbita. Devatenáctiletá vysokoškolačka se ještě devět dní po útoku zotavovala v nemocnici. K incidentu došlo v okrese Bukedea.

 

Dívku přepadli tři maskovaní muži, když se 19. září vracela ze školy, kde se připravuje na povolání učitelky. Vyhrožovali jí zabitím, protože její rodiče opustili islám, a nakonec ji zmlátili do bezvědomí. Objevil ji až druhý den náhodný kolemjdoucí. Útok byl znepokojivým způsobem podobný hromadnému znásilnění pastorovy dcery, ke kterému došlo v převážně muslimském okrese Budaka začátkem letošního roku.

 

Mezitím (rovněž v Budaka) jistá matka osmi dětí uvedla, že se musela vrátit k islámu, protože jí manželovi rodiče vyhrožovali zabitím a odebráním dětí. Manžel ji před deseti lety opustil, poté co se stala křesťankou. Zklamaná šestatřicetiletá matka má podle zpráv „duchovní problémy“ a prosí o modlitby, aby Bůh obnovil její vztah s Kristem.

 

Modlete se, aby Bůh potěšoval a uzdravoval obě mladé křesťanské ženy, které byly znásilněny a zbity. Kéž je chrání před další újmou, utěšuje příbuzné a všechny posiluje ve víře. Pozvedejte na modlitbách také zmíněnou matku z okresu Budaka, která se musela nedobrovolně přihlásit k islámu. Modlete se, aby prožívala Boží přítomnost, obnovu a ochranu. Modlete se, aby Bůh chránil také děti – fyzicky i duchovně. Nezapomeňme se přimlouvat za všechny naše pronásledované bratry a sestry v Ugandě. Modleme se, aby složili veškerou svou důvěru v Boha, navzdory sílícímu pronásledování v některých oblastech, jehož terčem se stávají zejména křesťané obrácení od islámu.

 

Modlitbu za křesťany z celého světa trpící svou víru můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Bohuslav K., Liberec (13.11.2015 14:06:53)
Bože svatý, Bože silný, Bože veliký a hrozný, ale i Bože milostivý, prosím Tě specielně za tu ženu, která byla nátlakem svých tchánů dotlačena k návratu do islámu. Ty jsi měl milost pro Petra, který zapřel. Prosím přijmi i tuto "zahnanou ovci" zpátky. Amen

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.