Aktuálně

 

10. 10. 2015

Indie: Brutální útok na účastníky modlitebního shromáždění

 

 

(Morning Star News, Release International)

 

Hinduističtí radikálové ve spolkovém státě Džárkhand v pátek 4. září napadli účastníky modlitebního setkání; několik křesťanů skončilo s vážnými zraněními v nemocnici.

 

Přibližně 30 členů společenství Anugrah (Milost) v osadě Hututag se sešlo k bohoslužbě v soukromém domě, když do budovy náhle vtrhla skupina místních vesničanek vykřikujících urážky na pastora Sarvajita Bharti a ostatní přítomné. Záhy na místo dorazili dva muži a nařídili členům společenství, aby vyšli ven. Když je křesťané odmítli uposlechnout, rozlícení muži vyvlekli ven druhého pastora Mitileshe Kumara a otázali se ho, zda je ochotný uctívat hinduistická božstva místo Ježíše. „Mitilesh jim odvětil, že se vzdáváním chvály Kristu nedopouštějí ničeho zlého a že nepřestanou,“ poznamenal další vedoucí jmenovaný jako pastor Nandi.

 

Nakonec účastníky shromáždění napadlo ještě přibližně 15 hinduistických extrémistů vyzbrojených střelnými zbraněmi, sekyrami, rýči a holemi. Rozlíceni nepřítomností pastora Sarvajita (který se tou dobou ukrýval na střeše u křesťanských přátel), zaútočili radikálové na zbývající křesťany. Šest jich skončilo v nemocnici, ostatní utržili lehké řezné rány a pohmožděniny.

 

Od letošního července křesťané v celém Džárkhandu čelí sílící vlně zastrašování, výhrůžek a násilností. Někteří pozorovatelé se domnívají, že se jedná o cílenou kampaň s úmyslem vyhnat křesťany z oblasti. S vesnickým předákem podporujícím aktivity hinduistických extrémistů je pro místní věřící těžké byť jen pořádat bohoslužby. Křesťanům bylo také zakázáno chodit po hlavní komunikaci a čerpat vodu z obecní studny. Ještě před tímto incidentem (v červenci) se pastor Sarvajit musel nedobrovolně odstěhovat, když ho krátce předtím hinduističtí extrémisté pronásledovali při půlnoční honičce.

 

Více informací o pronásledování v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modleme se za uzdravení všech zraněných, stejně jako za svědky událostí, kteří se stále vyrovnávají se souvisejícími traumaty. Kéž tito věrní křesťané zakusí a uvědomí si lásku nebeského Otce, který jim v nejrůznějších podobách přináší uzdravení a útěchu. Kéž jsou křesťané ve spolkovém státě Džárkhand nadpřirozeným způsobem naplňováni radostí z Pána, zatímco se nepřestávají scházet k obecenství a chvále. Modlete se i za pachatele těchto ukrutností, aby vnímali Ježíšovu přítomnost v životech místních křesťanů, opustili své zlé skutky a následovali jen to, co je svaté a vzdává čest jejich Stvořiteli.

 

Modlitbu nebo poděkování související s případy pronásledování křesťanů ve světě můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.