Aktuálně

 

14. 10. 2015

Tanzanie: Při žhářských útocích bylo zničeno sedm církevních budov

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 14. října 2015)

 

V severozápadní Tanzanii došlo ve dnech 22. a 27. září k dalším útokům na církevní budovy; žháři je nakonec polili benzínem, aby měli jistotu, že sedm modliteben bude zcela zničeno. Podle informací místního pastora muslimští extrémisté v okrese Bukoba křesťanům již v minulosti opakovaně vyhrožovali a netajili se svým záměrem „zredukovat“ počet církevních budov v oblasti.

 

K první sérii útoků došlo 22. září v osadě Kashfa, kde extrémisté v rozmezí dvou hodin zapálili tři budovy. O pouhých pět dní později, v neděli 27. září, podpálili další čtyři kostely tradičních církví.

 

Jednu budovu se podařilo částečně zachránit. Pracovník ostrahy konající dohled před modlitebnou 170-členného společenství Pentecostal Assemblies of God (PAG, letniční) uslyšel v dopoledních hodinách explozi zápalné lahve a podařilo se mu oheň uhasit dříve, než se stačil rozšířit. Přesto plameny zničily pódium a hudební nástroje.

 

Další dvě modlitebny byly toho dne zcela vypáleny. Pastor Vedasto Athanas ze společenství Living Water International Church (LWI, Mezinárodní společenství Živá voda) uvedl, že jeho sedmdesátičlenné společenství přišlo o všechno, včetně hudebních nástrojů a židlí. Vypálena byla také modlitebna pětatřicetičlenného společenství Evangelical Assemblies of God Tanzania.

 

Podle informací spolupracovníka Hlasu mučedníků se jednalo již o třetí žhářský útok na sbor LWI. K předchozím dvěma došlo letos 4. dubna a před dvěma lety 27. září 2013. V obou případech členové společenství zahájili práce spojené s nahrazením plechové konstrukce zděnou stavbou, ale kvůli požáru museli pokaždé začít znovu od začátku.

 

Policisté zadrželi v souvislosti s útoky z 22. září nejméně sedm podezřelých osob. Za poskytnutí informací vedoucích k dopadení pachatelů byla vypsána odměna.

 

Podle zpráv od církevních vedoucích může být jedním z potenciálních motivů žhářských útoků napětí mezi muslimy a křesťany týkající se problematiky porážek zvířat. Muslimští extrémisté v oblasti jsou přesvědčeni, že nemuslimům je porážení zvířat zakázáno a snaží se křesťany přinutit, aby kupovali maso jen od muslimů. Placení za porážku domácích zvířat však přesahuje finanční možnosti chudých křesťanů.

 

Jiný křesťanský vedoucí naznačil, že se představitelé místních muslimských orgánů snaží omezit šíření křesťanství a růst křesťanských společenství. Když zástupci křesťanského uskupení požádají o stavební povolení, často jsou na úřadě odbyti prohlášením, že v „obytných čtvrtích“ není možné podobné budovy stavět.

 

zdroje Hlasu mučedníků, AllAfrica.com

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.