Aktuálně

 

15. 10. 2015

Sýrie: Radikálové z Islámského státu popravili trojici křesťanů

 

 
Modlete se za truchlící rodiny těchto tří mužů (fotografie: AINA).

(Middle East Concern, Christian Solidarity Worldwide, World Watch Monitor)

 

Organizace Syrian Observatory for Human Rights zveřejnila zprávu o popravě trojice křesťanů, kteří patřili k početné skupině osob zajatých radikály z řad Islámského státu začátkem letošního roku. Teroristická skupina zveřejnila koncem prvního říjnového týdne video zachycující vraždy Dr. Abdelmassiha Enwiyu, Bassama Issu Michaela a Assura Rustama Michaela, oblečených v typických oranžových hábitech. Syrský evangelikální vedoucí vzdal trojici křesťanských mučedníků hold a konkrétně o zavražděném lékaři prohlásil, že to byl „velký Boží muž, který neváhal podstoupit riziko a zůstal ve své vesnici, aby pomáhal svým bližním a povzbuzoval je v Pánu“.

 

Muži byli zadržováni od února, kdy radikálové za rozbřesku zajali více než 230 křesťanů při raziích v jejich domech na severovýchodě Sýrie. Přestože již několik starších zajatců propustili, více než 200 lidí je stále zadržováno. Podle dostupných zpráv požaduje IS za propuštění každého ze zajatců výkupné ve výši 50 000 amerických dolarů a vyhrožuje zabitím zbývajících rukojmích, pokud výkupné nebude zaplaceno.

 

Syrští křesťané jsou terčem radikálních islamisticko-džihádistických skupin od propuknutí občanské války v roce 2011. Mnozí z nich byli zabiti nebo přinuceni uprchnout z domovů. Ti, kteří zůstali – často staří nebo nemohoucí lidé – dostávají na vybranou: konvertovat k islámu nebo začít platit náboženskou daň (takzvanou džizju). V březnu bylo po zaplacení džizji propuštěno celkem 23 křesťanů.

 

Další zprávy o nesmírně náročných podmínkách, ve kterých křesťané v této části světa žijí, naleznete na stránce Syria Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách všechny, jejichž milované zavraždili přívrženci IS. Modlete se, aby je Bůh utěšoval a naplňoval radostí z naděje, že se s nimi znovu shledají při příchodu našeho Pána Ježíše (1. Tesalonickým 4,15–18). Modlete se za ukončení násilností páchaných příslušníky Islámského státu v Iráku a Sýrii. Modlete se, aby Bůh utěšoval a chránil také zbývající zajatce, kteří prosí o pomoc a vysvobození z rukou únosců. Kéž jsou radikálové odpovědní za vraždy a únosy mnoha nevinných civilistů usvědčeni ze svých hříchů a obrátí se k Bohu, u něhož naleznou milosrdenství, odpuštění a spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.