Aktuálně

 

16. 10. 2015

Egypt: Satelitní televizní stanice předmětem vyšetřování

 

 
Satelitní paraboly na střechách jsou na Blízkém východě a v severní Africe nedílnou součástí místního koloritu. (Fotografie: Wikimedia Commons /Bbbremi (cc))

(Middle East Concern, Release International)

 

Zástupci oddělení cenzury z Ministerstva komunikačních a informačních technologií v sobotu 10. října zavítali do kanceláří satelitní stanice SAT-7 v Káhiře. Předložili povolení k prohlídce a následně na místě zabavili kamery a další vybavení nezbytné k vysílání. Farida Samira, výkonného ředitele SAT-7 v Egyptě, odvezli policisté k výslechu, nicméně po intervenci egyptských církevních vedoucích byl propuštěn na svobodu.

 

Během dvouhodinového přelíčení následující den byl Farid obviněn z nesprávného postupu při registraci televizní stanice, chybějících licencí na některé typy reportáží a také nesplnění požadavků na živé vysílání na Internetu. Právníci zastupující SAT-7 však vznesená obvinění odmítli a na konkrétních příkladech ukázali, že zpráva pracovníků oddělení cenzury obsahuje faktické chyby. Navíc předložili důkazy potvrzující, že registrace i veškeré licence SAT-7 jsou v pořádku.

 

Dosud nebylo rozhodnuto, zda se případ bude dále řešit soudní cestou; úvodní vyšetřování může trvat až dva týdny. Mezitím se SAT-7 bude muset obejít bez zabavené techniky, což bude znamenat značné provozní komplikace. Provozovatel zdůraznil, že jedním z hlavních cílů SAT-7 je podpora pokojného soužití na Blízkém východě, včetně stavění mostů porozumění mezi příslušníky různých vyznání.

 

Více informací o pronásledování v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Vyprošujte Boží pokoj a přítomnost všem, kdo se podílejí na vysílání SAT-7. Modlete se, aby Bůh obdařil Farida a tým jeho právníků moudrostí pro veškerá jednání se zástupci státních orgánů. Kéž na každém setkání zakoušejí viditelnou Boží přítomnost do takové míry, že ani zarputilí protivníci evangelia nedokážou popřít její existenci. Modlete se také za to, aby televizní stanice mohla bez omezení pokračovat ve svých aktivitách a i nadále přinášela požehnání do životů mnohých diváků prostřednictvím zvěstování evangelia a podpory pokojného soužití na Blízkém východě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.