Aktuálně

 

16. 10. 2015

Egypt: Satelitní televizní stanice předmětem vyšetřování

 

 
Satelitní paraboly na střechách jsou na Blízkém východě a v severní Africe nedílnou součástí místního koloritu. (Fotografie: Wikimedia Commons /Bbbremi (cc))

(Middle East Concern, Release International)

 

Zástupci oddělení cenzury z Ministerstva komunikačních a informačních technologií v sobotu 10. října zavítali do kanceláří satelitní stanice SAT-7 v Káhiře. Předložili povolení k prohlídce a následně na místě zabavili kamery a další vybavení nezbytné k vysílání. Farida Samira, výkonného ředitele SAT-7 v Egyptě, odvezli policisté k výslechu, nicméně po intervenci egyptských církevních vedoucích byl propuštěn na svobodu.

 

Během dvouhodinového přelíčení následující den byl Farid obviněn z nesprávného postupu při registraci televizní stanice, chybějících licencí na některé typy reportáží a také nesplnění požadavků na živé vysílání na Internetu. Právníci zastupující SAT-7 však vznesená obvinění odmítli a na konkrétních příkladech ukázali, že zpráva pracovníků oddělení cenzury obsahuje faktické chyby. Navíc předložili důkazy potvrzující, že registrace i veškeré licence SAT-7 jsou v pořádku.

 

Dosud nebylo rozhodnuto, zda se případ bude dále řešit soudní cestou; úvodní vyšetřování může trvat až dva týdny. Mezitím se SAT-7 bude muset obejít bez zabavené techniky, což bude znamenat značné provozní komplikace. Provozovatel zdůraznil, že jedním z hlavních cílů SAT-7 je podpora pokojného soužití na Blízkém východě, včetně stavění mostů porozumění mezi příslušníky různých vyznání.

 

Více informací o pronásledování v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Vyprošujte Boží pokoj a přítomnost všem, kdo se podílejí na vysílání SAT-7. Modlete se, aby Bůh obdařil Farida a tým jeho právníků moudrostí pro veškerá jednání se zástupci státních orgánů. Kéž na každém setkání zakoušejí viditelnou Boží přítomnost do takové míry, že ani zarputilí protivníci evangelia nedokážou popřít její existenci. Modlete se také za to, aby televizní stanice mohla bez omezení pokračovat ve svých aktivitách a i nadále přinášela požehnání do životů mnohých diváků prostřednictvím zvěstování evangelia a podpory pokojného soužití na Blízkém východě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.