Aktuálně

 

22. 10. 2015

Tanzanie: Radikálové hrozí vymýcením křesťanství

 

 
Modlete se za ochranu křesťanských společenství v Tanzanii. (Fotogafie: Flickr / Sherwood (cc))

(Christian Post, Hlas mučedníků USA)

 

22. září islámští radikálové v severozápadní Tanzanii zapálili tři církevní budovy. Požár zničil veškeré vnitřní vybavení, naštěstí nebyl nikdo zraněn. „Znepokojuje nás skutečnost, že všechny tři požáry byly založeny v rozmezí pouhých dvou hodin,“ uvedl pastor Vedasto Athanas ze sboru Living Water International (Mezinárodní společenství ‚Živá voda‘). „Ještě znepokojivější jsou však výhrůžky, které dostáváme od muslimských extrémistů a ve kterých vyjadřují svůj úmysl ‚zredukovat‘ počet církevních budov v oblasti.“

 

K útokům došlo době, kdy tanzanská církev zažívá nebývalý růst. Kvůli žhářským útokům se 850 křesťanů nemá kde scházet k bohoslužbám. „Přišli jsme o všechno – o samotné budovy, o židle i o hudební nástroje,“ dodal pastor. „Naši členové se nemohou společně scházet. Prosíme o modlitby v tomto nelehkém období.“

 

Není to poprvé, co se křesťanská společenství v Tanzanii stala terčem žhářů z řad extrémistů. V lednu zapálili církevní budovu v okrese Muheza. Ve stejném okrese také muslimští rodiče zbili a pokusili se upálit ženu, která se po sňatku s křesťanským manželem obrátila ke křesťanství.

 

Podle knihy Operation World tvoří křestané přibližně 54 procent z celkového počtu obyvatel Tanzanie, muslimové 31 procent. Muslimové donedávna křesťany a jejich aktivity do značné míry tolerovali, než došlo k polarizaci mezi umírněnými a radikálními muslimy.

 

V prvé řadě se modleme, aby Bůh naplňoval členy tanzanských společenství svým dokonalým pokojem – po všech hrůzách a otřesech, kterými si nedávno museli projít – a pomohl jim obnovit všechno, co nepřítel zničil. Kéž se dotýká nejen křesťanů, ale také pachatelů násilností, usvědčuje je z hříchu a dává jim poznat potřebu spasení. Modleme se, aby svému lidu v Tanzanii hojně požehnal. Prosme, aby jejich světlo jasně svítilo a mnozí lidé v jejich okolí objevili Cestu, Pravdu a Život (Jan 14,6)!

 

Modlitbu za tyto trpící bratry a sestry, stejně jako za pronásledované křesťany v jiných částech světa, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.