Aktuálně

 

24. 10. 2015

Egypt: Bishoy Boulous nebyl zařazen na seznam amnestovaných osob

 

 
Bishoy Boulous

(Release International, partnerské organizace)

 

Modlete se za uvězněného křesťana Bishoye Armia Boulouse, který zůstává za mřížemi i poté, co se egyptský prezident rozhodl propustit stovku vězňů v rámci amnestie. Mezi lidmi, kterým Abdel Fattah al-Sisi udělil milost, jsou také dva novináři z al-Džazíry, uvěznění krátce po zveřejnění reportáže o nepokojích v roce 2013.

 

Bishoy byl zadržen kvůli publikování zpráv o útocích na křesťanská společenství v Horním Egyptě. Vyměřený trest si již odpykal a měl být propuštěn letos v květnu. Mladý manžel a otec byl v minulosti obviněn také z „rouhání“ kvůli své snaze o změnu údaje o náboženské příslušnosti na identifikační kartě. Bishoyův advokát tvrdí, že lhůta vyměřená pro vyšetřování tohoto obvinění již vypršela a proto předložil egyptskému generálnímu prokurátorovi oficiální stížnost na špatné zacházení s klientem a neoprávněné zadržování.

 

Bishoy, známý také pod svým původním jménem Mohamed Hegazy, byl před konverzí ke křesťanství vychováván jako muslim. V prosinci 2013 byl zadržen během protikřesťanských násilností v Minjá. Příslušníci bezpečnostních složek tehdy tvrdili, že pracuje pro americkou televizní stanici The Way TV.

 

Připojte se k nám v modlitbách za představitele státních orgánů, aby byli Bishoyovi nakloněni a rozhodli o jeho propuštění na svobodu. Kéž si Bůh tohoto duchovně horlivého mladého muže používá, dodává mu povzbuzení a poskytuje mu nadpřirozené příležitosti ke sdílení evangelia s ostatními vězni a dozorci, kteří potřebují Boží naději a záchranu. Vyprošujte Bishoyovi, jeho manželce a dětem útěchu a ujištění, že Bůh i v této situaci stále naplňuje stále mnohem vyšší plány a současně jedná v životech lidí, kteří jej dosud nepřijali.

 

Bishoyovi můžete napsat povzbuzující dopis, stejně jako řadě dalších křesťanských vězňů. Více informací naleznete na stránce Writing to Prisoners kanadského Hlasu mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.