Aktuálně

 

28. 10. 2015

Laos: Křesťan zemřel, aniž se dozvěděl výsledek svého odvolání

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 28. října 2015)

 

Křesťanský vedoucí zemřel 17. září na následky zdravotních komplikací způsobených dlouhým pobytem ve vězení, ve kterém se ocitl kvůli své víře. Přestože byl Tiang Kwentianthong na základě odvolání propuštěn, soud až do jeho smrti nevynesl konečný rozsudek, přestože tak měl učinit již před více než 150 dny.

 

Tiang byl jedním z pěti křesťanských vedoucích zadržených 24. června 2014 a obviněných z pochybení v souvislosti s (ne)zajištěním zdravotní péče. Křesťané se tehdy modlili za nemocnou ženu, která později zemřela. Tiang a ostatní čtyři vedoucí byli v únoru 2015 shledáni vinnými z údajného podílu na úmrtí, odsouzeni k devíti měsícům odnětí svobody a peněžité pokutě.

 

Ve vazbě Tiang požádal o léčbu zhoršující se cukrovky, odpovědné orgány však jeho žádost zamítly. Od zadržení loni v červnu až do propuštění 20. března 2015 mu nebyla poskytnuta vůbec žádná zdravotní péče. Příbuzní ho bezprostředně po propuštění převezli do nemocnice.

 

Po vynesení rozsudku se Tiang a ostatní křesťané 6. března 2015 odvolali se zdůvodněním, že pro rozhodnutí soudu neexistuje žádný věcný ani zákonný důvod. Přestože odvolací soud má ze zákona 45 dní na vynesení konečného rozsudku, Tiang zemřel po 196 dnech, zatímco na výsledek odvolání stále čekal.

 

Tiang v červenci doprovázel čtveřici křesťanských vedoucích – br. Pupheta, s. Kaithong, br. Muka a Mr. Hasadee k nedávno obrácené křesťance, která již téměř pět let trpěla zdravotními komplikacemi. Vedoucí se za ni modlili dva dny, když se však její stav nezlepšoval, odvezli ji do nemocnice, kde ji lékaři ošetřili a propustili. Krátce po návratu domů zemřela.

 

Zatímco se příbuzní snažili získat povolení k uspořádání křesťanského pohřbu, 23. června dorazili do jejich domu policisté a pokusili se je přinutit, aby se zřekli své víry a od záměru uspořádat křesťanský pohřební obřad upustili. Zastupitelé nakonec pověřili skupinu buddhistických mnichů, aby pohřeb zajistili oni. Tiang a ostatní křesťanští vedoucí byli zadrženi.

 

Ani ve věci odvolání zbývajících čtyř křesťanských vedoucích dosud nepadlo žádné rozhodnutí.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.