Aktuálně

 

30. 10. 2015

Indonésie: Extrémisté vypálili několik modliteben

 

 
Škody způsobené požárem.

(Release International, Christian Solidarity Worldwide)

 

V indonéské provincii Aceh nedávno došlo k násilným střetům mezi extrémisty (dožadujícími se ukončení činnosti křesťanských společenství) a místními věřícími. Podle dostupných zpráv radikálové vypálili čtyři modlitebny v jižní části provincie.

 

13. října přišel jeden člověk o život a další čtyři utrpěli zranění při bojích u modlitebny v okrese Aceh Singkil, když se křesťané snažili bránit svou budovu před stovkami ozbrojených radikálů. Podle neověřených zpráv byl zmíněnou obětí křesťan, který zemřel po zásahu střelnou zbraní do hlavy, úřady však jeho totožnost dosud nepotvrdily.

 

V Acehu platí islámský právní řád šaría.

 

K nárůstu napětí došlo v souvislosti s požadavkem radikální islámské mládežnické skupiny, aby státní orgány nařídily demolici 21 církevních budov v provincii Aceh – údajně kvůli tomu, že křesťané nemají potřebná povolení. Podle vyjádření policistů místní úřady s jejich požadavkem souhlasily, agresivní stoupenci tvrdé linie však přesto „vzali záležitosti do svých rukou“. V reakci na incident indonéský prezident Joko Widodo vyzval k uklidnění situace a odpovědné orgány k přijetí opatření vedoucích k „opětovnému dosažení náboženského smíru“.

 

Více informací o pronásledování v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Modlete se za trpící bratry a sestry v Indonésii, zejména za oběti sílícího napětí v provincii Aceh. Odevzdejte Pánu na modlitbách truchlící příbuzné zemřelého i všechny, kdo při konfliktu utrpěli zrnění. Modlete se, aby je Bůh posiloval, uzdravoval a utěšoval. Vyprošujte Božímu lidu v této části světa moudrost a odvahu, povzbuzení ve víře a zmocnění ke službě, aby se z nich mohli stát skuteční mírotvůrci a šiřitelé náboženské snášenlivosti. Děkujeme vám, že se modlíte také za prezidenta Widodo a další vedoucí představitele Indonésie, kteří usilují o dosažení harmonie mezi všemi obyvateli této neklidné země v jihovýchodní Asii.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.