Aktuálně

 

30. 10. 2015

Indonésie: Extrémisté vypálili několik modliteben

 

 
Škody způsobené požárem.

(Release International, Christian Solidarity Worldwide)

 

V indonéské provincii Aceh nedávno došlo k násilným střetům mezi extrémisty (dožadujícími se ukončení činnosti křesťanských společenství) a místními věřícími. Podle dostupných zpráv radikálové vypálili čtyři modlitebny v jižní části provincie.

 

13. října přišel jeden člověk o život a další čtyři utrpěli zranění při bojích u modlitebny v okrese Aceh Singkil, když se křesťané snažili bránit svou budovu před stovkami ozbrojených radikálů. Podle neověřených zpráv byl zmíněnou obětí křesťan, který zemřel po zásahu střelnou zbraní do hlavy, úřady však jeho totožnost dosud nepotvrdily.

 

V Acehu platí islámský právní řád šaría.

 

K nárůstu napětí došlo v souvislosti s požadavkem radikální islámské mládežnické skupiny, aby státní orgány nařídily demolici 21 církevních budov v provincii Aceh – údajně kvůli tomu, že křesťané nemají potřebná povolení. Podle vyjádření policistů místní úřady s jejich požadavkem souhlasily, agresivní stoupenci tvrdé linie však přesto „vzali záležitosti do svých rukou“. V reakci na incident indonéský prezident Joko Widodo vyzval k uklidnění situace a odpovědné orgány k přijetí opatření vedoucích k „opětovnému dosažení náboženského smíru“.

 

Více informací o pronásledování v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Modlete se za trpící bratry a sestry v Indonésii, zejména za oběti sílícího napětí v provincii Aceh. Odevzdejte Pánu na modlitbách truchlící příbuzné zemřelého i všechny, kdo při konfliktu utrpěli zrnění. Modlete se, aby je Bůh posiloval, uzdravoval a utěšoval. Vyprošujte Božímu lidu v této části světa moudrost a odvahu, povzbuzení ve víře a zmocnění ke službě, aby se z nich mohli stát skuteční mírotvůrci a šiřitelé náboženské snášenlivosti. Děkujeme vám, že se modlíte také za prezidenta Widodo a další vedoucí představitele Indonésie, kteří usilují o dosažení harmonie mezi všemi obyvateli této neklidné země v jihovýchodní Asii.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.