Aktuálně

 

05. 11. 2015

Čína: Zadržování křesťanů v ‚černých věznicích‘

 

 
Vstup do objektu označovaného jako ‚černá věznice‘. (Fotografie: China Aid)

(ChinaAid)

 

Státní orgány v čínské pobřežní provincii Če-ťiang nedávno rozhodly o umístění dalších nejméně 20 křesťanů do zařízení, kde se budou nacházet pod neustálým dohledem. V Číně je „pobyt ve speciálním zařízení s ostrahou“ (označovaném také jako „černá věznice“) ve skutečnosti přísnější formou odnětí svobody než standardní vězení. Nikdo neví, kde jsou konkrétní vězni umístěni, navíc nesmějí hovořit s nikým z rodiny a nemají k dispozici právního zástupce.

 

Ve dvou velkých městech v Če-ťiangu (Wen-čou a Ťin-chua) skončilo v podobném zařízení mezi 25. srpnem a 24. září více než dvacet lidí. Informoval o tom nejmenovaný místní křesťanský vedoucí. Dodal, že úřady nezveřejnily seznam osob zadržených v Ťin-chua a že jejich celkový počet bude pravděpodobně vyšší než zmíněných dvacet, o kterých se v současné době ví. „[Tyto praktiky] jsou naprosto protizákonné,“ dodal jiný křesťan z Wen-čou. „Podobné věci jsou typické pro totalitní režimy.“

 

V mnoha případech je umístění do zařízení zdůvodňováno „podezřením ze zcizení, snahy o vyzrazení, pořizování za úplatu nebo nelegálního poskytování státních tajemství.“ Protože obvinění souvisí se státní bezpečností, sledované osoby nemají možnost probrat svou situaci s právním zástupcem.

 

Připojte se k nám v modlitbách za nemalý počet řadových křesťanů i církevních vedoucích, kteří jsou v současné době uvedeným způsobem zadržováni. Modlete se, aby zůstali věrní Bohu, bez ohledu na nátlak nebo bolest, které prožívají. Modlete se také za využití každé příležitosti k vydávání svědectví ostatním vězňům i zřízencům. Kéž se věznění křesťané nenechají připravit o naději a nezahořknou, ale s neutuchajícím optimismem nepřestávají věřit, že snahy státních orgánů o zavádění všemožných omezení v konečném důsledku jen posílí jejich víru a oddanost Pánu Ježíši Kristu a přispěje k šíření evangelia!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.