Aktuálně

 

07. 11. 2015

Egypt: Unesený chlapec se v pořádku vrátil domů

 

 
Modlete se za bezpečí egyptských rodin. (Ilustrační foto: Flickr / flat.luxury (cc))

(International Christian Concern, Christian Today)

 

Nečinnost egyptské policie při řešení případů únosů koptských křesťanů přispívá k vytváření atmosféry beztrestnosti. Těmito slovy nedávno komentoval situaci místní zdroj, který si nepřál být jmenován. Fenomén únosů koptských křesťanů za výkupné se rozšířil také do guvernorátu Minjá, k zatím poslednímu případu došlo minulý měsíc.

 

(Koptové jsou původními obyvateli Egypta, přímými potomky faraonů. V době arabské invaze v 7. století se naprostá většina těchto prapůvodních Egypťanů hlásila ke křesťanství.)

 

Extrémisté unesli pětiletého chlapce jménem Kastor Amira Bušra z osady Davaš v Horním Egyptě 21. října v ranních hodinách. Po zdi rodinného domu vylezli do druhého podlaží a oknem pronikli dovnitř. Dostali se až do dětského pokoje, který chlapec sdílel s dvanáctiletou sestrou a devítiletým bratrem.

 

Únosci chlapce popadli, nechali na posteli ležet mobilní telefon a uprchli z domu. Později mobilním telefonem kontaktovali chlapcova otce, Amira Bušru, a požadovali výměnou za syna výkupné ve výši 200 tisíc egyptských liber (téměř 650 tisíc korun). Rodina dala dohromady všechno co měla, a podařilo se jí vyjednat snížení částky na 45 tisíc egyptských liber.

 

Společně s rodinou se nyní můžeme radovat z dobré zprávy, že se malý Kastor mohl bezpečně vrátit domů. Ne vždy mají podobné případy šťastný konec, i když je výkupné zaplaceno.

 

Připojme se k této rodině ve chvále našeho Všemohoucího Boha za ochranu a bezpečný návrat jejich syna. Kéž se uzdraví ze všech traumat, které utrpěl při únosu; a kéž celá rodina zůstane pevná ve víře, navzdory všemu, čím si museli projít. Modlete se, aby egyptské státní orgány jednaly moudře a rozhodně při vysvobozování lidí, kteří byli pro svou víru uneseni a stále jsou drženi v zajetí. Kéž jsou také přijata účinná opatření sloužící k předcházení dalším únosům a zpřísněny tresty pro pachatele, kteří se dopouštějí podobných vypočítavých trestných činů na nevinných a zranitelných obyvatelích Egypta.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.