Aktuálně

 

12. 11. 2015

Pákistán: Radikálové vyhrožují rodině znásilněných křesťanských dívek

 

 

(Morning Star News)

 

Od brutálního znásilnění dvou dospívajících křesťanských dívek již uplynul téměř rok. Pachatelé – Muhammad Šahbáz a Muhammad Azím – byli mezitím zproštěni viny kvůli nepřítomnosti žalobce a pozměněné výpovědi podplaceného svědka. 28. listopadu 2014 šly sestry přes pole k veřejným záchodkům poblíž osady Džaranvála nedaleko Faisalábádu, když je přepadli ozbrojení mladí muži. „Prosila jsem je, aby nám nic nedělali,“ vypověděla jedna z dívek. „Udeřili mě nejprve do obličeje a pak ještě pěstí do břicha, jen proto, že jsem si dovolila promluvit.“ Oba mladíci ve věku mezi 25 a 30 lety odvedli dívky do nedalekého domu a celou noc je opakovaně znásilňovali.

 

Pět dní po soudním přelíčení v Džaranvála 10. října byli útočníci zproštěni viny. „[Poškozená strana] proces prohrála kvůli nedůvěryhodnosti hlavního svědka,“ uvedl Wilson Chowdhry, ředitel organizace British Pakistani Christian Association (BPCA, Britsko-pákistánské křesťanské sdružení). „Svědek, údajně ‚rodinný přítel‘, byl obviněn z přijetí úplatku, na základě kterého své svědectví změnil.“ Otec dívek vyjádřil zklamání také z nedostatečné angažovanosti právníka, který byl jeho dcerám přidělen. „Advokát dívky nehájil dobře, ani se příliš nesnažil,“ uvedl v rozhovoru pro BPCA. „Přelíčení se většinou ani neúčastnil.“ Zklamaný otec se má v plánu odvolat k Nejvyššímu soudu.

 

Na rodinný dům patřící křesťanům později někdo střílel, patrně v reakci na rozhodnutí řešit případ soudní cestou. Kvůli obavám plynoucích z výhrůžek zabitím se museli přestěhovat a bojí se, že se už domů nebudou moci vrátit. Obě dívky trpí depresemi následkem traumatu spojeného se samotným znásilněním i s nespravedlivým vyústěním soudního procesu.

 

Již několik desetiletí jsou pákistánské křesťanky častým terčem sexuálně motivovaného násilí, vynucených konverzí a sňatků. Trestné činy páchané na křesťanech se v mnoha případech ani nedostanou k soudu, kvůli výhrůžkám islamistických radikálů, kteří vědí, že se chudí křesťané nebudou bránit. Muslimové tvoří v Pákistánu většinu, 96 procent z celkového počtu obyvatel.

 

Více informací o nejrůznějších obtížích, kterým křesťané v Pákistánu čelí, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh zjednal napadeným křesťanským dívkám spravedlnost, utěšoval je a uzdravoval. Kéž také usvědčí útočníky z viny, aby si uvědomili závažnost zločinů páchaných na nevinných místních obyvatelích. Vyprošujte ochranu všem křesťanům v Pákistánu – ať už kvůli vykonstruovanému obvinění skončili ve vězení nebo se na nich někdo dopustil násilí, které mohlo být jako v případě zmíněných dívek sexuálního charakteru, a po kterém často následují vynucené konverze a sňatky. Kromě toho pozvedejte na modlitbách také všechny, kdo rodině pomáhají. Modlete se, aby Bůh chránil jejich srdce a zajistil jim potřebné finanční prostředky i moudrost pro správné směřování k dosažení příznivého výsledku, který pomůže obnovit životy všech postižených.

 

Modlitbu za tuto rodinu a další pronásledované křesťany po celém světě můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.