Aktuálně

 

13. 11. 2015

Indie: Brutální útoky a vynucené konverze vyvolávají obavy

 

 
Po incidentu ve spolkovém státě Čhattísgarh muselo být několik křesťanů hospitalizováno. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Hinduističtí radikálové brutálně napadli členy Independent Pentecostal Church (Nezávislé letničního společenství) v osadě Kochameta ve spolkovém státě Čhattísgarh. Několik křesťanů skončilo v nemocnici, jiní museli nedobrovolně podstoupit obřad, při kterém formálně konvertovali zpátky k hinduismu.

 

Radikálové vyvlekli účastníky bohoslužby na ulici a zmlátili je holemi. Podle pastora společenství několik křesťanů upadlo do bezvědomí, další museli podepsat formuláře, že se zříkají křesťanství. „Věřící k podpisu nutili. Když někdo odmítl, pustili se do něj znovu.“ Dva dny před incidentem, ke kterému došlo 25. října, útočníci údajně probírali plány, jak zařídit ukončení veškerých křesťanských aktivit v osadě.

 

Čtyři napadené rodiny pod tlakem nedobrovolně konvertovaly zpátky k hinduismu. Dalších pět křesťanů podstoupilo v místním hinduistickém chrámu obřad „znovuzasvěcení“. Podepsat formulář museli i křesťané v nemocnici, přestože někteří z nich neumějí číst a psát. Ze zákona znamená podpis stvrzení čestného prohlášení, jehož porušení je možné trestat. Přestože bylo napadeným křesťanům vyhrožováno zabitím, pokud o případu řeknou policistům, křesťané incident na policii nahlásili a také o něm informovali média. V rámci vyšetřování radikálové podali vlastní žalobu, ve které uvedli, že je křesťané zmlátili a ukradli jim jejich bohy a bohyně.

 

Starší náměty k modlitbám týkající se pronásledovaných kristových následovníků v Indii, informativní reportáže a svědectví naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za skončení násilností a nátlaku ze strany oponentů křesťanství. Modlete se, aby duchovně prozřeli, spatřili pravdu evangelia a vnitřně přijali jednání Božího Ducha. Zatímco Bůh připravuje srdce dosud nezachráněných, modlete se ho, aby posiloval oddanost křesťanů Kristu – aby bránili evangelium naplněni láskou a milosrdenstvím vůči ztraceným. Pozvedejte na modlitbách také na indické vedoucí představitele, aby usilovali o zrušení všech zákonů a praktik, které jsou nespravedlivé vůči křesťanům a příslušníkům ostatních menšin.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.