Aktuálně

 

14. 11. 2015

Vietnam: Návrh nového zákona o náboženství vzbuzuje obavy

 

 

(International Christian Concern, Hlas mučedníků Kanada)

 

Vietnamští zákonodárci by v nejbližší době měli schválit nový zákon o náboženství, který by však patrně znamenal další zhoršení situace v oblasti pronásledování. Znepokojení z návrhu již vyjádřila celá řada křesťanských vedoucích a zástupců skupin na ochranu lidských práv. Celkem 27 organizací, včetně kanadského Hlasu mučedníků, nedávno sepsalo výzvu adresovanou vietnamské vládě. Signatáři výzvy požadují změny návrhu ještě před schválením, aby se předešlo dalšímu útisku příslušníků náboženských menšin.

 

V prohlášení zveřejněném 3. listopadu desítky uznávaných mezinárodních organizací naléhají na vietnamskou vládu, aby návrh zákona radikálně přepracovala. „Zatímco je v textu deklarováno ‚právo na svobodu vyznání a přesvědčení‘ a také obsahuje tvrzení, že ‚vláda respektuje a chrání svobodu vyznání a přesvědčení každého občana‘, pokud bude návrh schválen a vstoupí v platnost, může díky obsaženým konkrétním formulacím sloužit jako účinný nástroj pro nejrůznější kontroly, razie, plošná omezení v oblasti praktikování náboženského přesvědčení a vyznání a bude znamenat další posílení dosavadních represí.“

 

Příklady zmíněných represí naleznete ve zprávách na stránce Vietnam Country Report.

 

Mezi obavami uvedenými ve společném prohlášení jsou zmíněny přehnané požadavky na registraci, příliš aktivní státní dohled a také neurčitá formulace „může vést k diskriminaci“. Doporučení obsahuje celkem deset bodů, které by měly napomoci k uvedení návrhu do souladu s mezinárodním právem a doporučeními zvláštního pozorovatele OSN pro svobodu vyznání a náboženského přesvědčení.

 

Modlete se, aby Bůh dohlížel nad vyjednáváním o novém zákoně, nad všemi rozpravami a obsahem případných změn. Proste, aby hovořil ústy lidí, kteří hájí Boží zákony, aby bylo všem občanům Vietnamu včetně Kristových následovníků zajištěno spravedlivé zacházení a svoboda. Kéž se vedoucí představitelé země necítí křesťanstvím ohroženi, ale naopak si uvědomí výhody spočívající v bezúhonných občanech, kteří ctí Boha, horlivě pracují jako by pracovali pro něho a ve všech situacích jsou čestní a zásadoví. Kéž si tento charakter osvojí i vedoucí představitelé Vietnamu a touží podobným způsobem spravovat celou zemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.