Aktuálně

 

19. 11. 2015

Sýrie: Další křesťané propuštěni!

 

 
Členové východní syrské církve propuštění ze zajetí IS dorazili do syrského města Tel Tamar. (Fotografie: AINA)

(Assyrian International News Agency, World Watch Monitor, Release International)

 

Radikálové z teroristické skupiny Islámský stát (IS) 7. listopadu propustili dalších 37 křesťanů z východní syrské církve, unesených před devíti měsíci – v mnoha případech se jednalo o muže a ženy ve věku mezi 60 a 80 lety. Všichni patřili ke skupině 253 křesťanů unesených během útoků IS na křesťanské vesnice v guvernorátu Hasaka na severovýchodě země a po propuštění bezpečně dorazili do města Tel Tamar.

 

Vyjednávání o propuštění rukojmích probíhala mezi zástupci východní syrské církve (Svatá apoštolská katolická asyrská církev Východu) a IS. Teroristická skupina původně požadovala výkupné přibližně 100 000 amerických dolarů za osobu. Podle informací místních zdrojů „další jednání stále probíhají“.

 

7. října IS zveřejnil video, na kterém radikálové popravují trojici příslušníků této církve a vyhrožují zabitím dalších, pokud nebudou splněny jejich požadavky. Teroristická skupina v současné době zadržuje odhadem 168 křesťanů z guvernorátu Hasaka, a také 185 členů východní syrské církve, kteří byli uneseni z města Karajtín v guvernorátu Homs v prvním srpnovém týdnu. Nesčetné útoky Islámského státu se zaměřují zejména na příslušníky menšin, stále se objevují zprávy o vraždách a sexuálním zotročování.

 

Starší zprávy a informativní videa naleznete na stránce Syria Country Report.

 

Poděkujte Bohu za vysvobození těchto křesťanů z rukou únosců. Modlete se, aby otevřel dveře k propuštění nebo útěku dalších zadržovaných. Modlete se, aby každého z nich zcela uzdravil – na těle, na duši i na duchu. Kéž je naplní svou milostí, aby dokázali odpustit teroristům, kteří je nejrůznějšími způsoby omezovali a týrali, a přimlouvat se za ně. Modlete se, aby Pán i nadále vyléval svého Ducha na obyvatele obou sužovaných zemí – Sýrie a Iráku – a za růst církve na Blízkém východě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.