Aktuálně

 

21. 11. 2015

Kolumbie: Mladá vdova v hledáčku manželova vraha

 

 
Luz se musí opět skrývat, poté co byl vrah jejího manžela propuštěn z vězení.

(Hlas mučedníků USA, Kanada)

 

Velitel partyzánského oddílu odpovědný za brutální vraždu kolumbijského pastora byl nedávno propuštěn z vězení a nyní se snaží vypátrat truchlící vdovu. Vrátil se do odlehlé vesnice, kde Luz s dětmi donedávna žila, a řekl sousedům, že ženu hledá. (Několik týdnů po vrahově propuštění zastavila u místní zemědělské usedlosti vojenská dodávka s několika ozbrojenci, i oni se po mladé matce sháněli.)

 

V roce 2007 čekala Luz dvojčata, když se její manžel znenadání ztratil. Únosci nakonec traumatizované rodině vrátili pastorovo tělo s usekanými údy v černém pytli na odpadky. Po vrahově propuštění se Luz se třemi dětmi z bezpečnostních důvodů přestěhovala jinam.

 

V Kolumbii již mnoho let operují skupiny marxistických partyzánů, drogové kartely i pravicové paravojenské oddíly. Přestože vláda v uplynulých letech zemi do jisté míry stabilizovala, situace je stále nejistá a nebezpečná. Zdá se, že levicoví partyzáni i pravicoví ozbrojenci ustupují od svých ideálů a soustředí se na obchod s kokainem a únosy místních obyvatel. Pokud se někdo nelegálním aktivitám postaví, automaticky se stává dalším terčem.

 

Navzdory kolumbijské historii plné násilí, bezpráví, teroru a zabíjení místní církev stále roste, a to doslova neuvěřitelným tempem. Ústava z roku 1991 zaručuje příslušníkům etnických a náboženských menšin větší svobodu než dříve. Největší růst zažívají místní kolumbijské denominace. Evangelizační akce na úrovni nejbližšího okolí, měst i celé země přispívají k neustálému zvyšování počtu společenství i jednotlivých věřících. Počet členů některých společenství vzrostl za posledních dvacet let až tisícinásobně!

 

Současný vývoj jasně dokazuje, že Bůh dokáže radikálně proměňova i životy partyzánských vůdců. Video se svědectvím bývalého pronásledovatele křesťanů, bratra Elmera, naleznete níže.

 

Zatímco se můžeme radovat z úžasných skutků, které Bůh v této zemi sužované násilnostmi a terorismem koná, modleme se za spasení a vysvobození mnoha dalších Kolumbijců – bez ohledu na jejich dosavadní politickou příslušnost a trestnou činnost. Stejně jako apoštol Pavel, kéž i tito pachatelé bezpráví prožijí shledání s Všemohoucím Bohem, které promění jejich život. Připojte se k nám v modlitbách za to, aby také Kolumbie zakusila Boží svrchovanost a obětavou lásku za zlomené a padlé lidstvo, které zoufale potřebuje zmrtvýchvstalého Spasitele Ježíše… který přišel, aby zachránil svět!

 

Vlastní modlitbu – prosbu nebo chválu – můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.