Aktuálně

 

21. 11. 2015

Kolumbie: Mladá vdova v hledáčku manželova vraha

 

 
Luz se musí opět skrývat, poté co byl vrah jejího manžela propuštěn z vězení.

(Hlas mučedníků USA, Kanada)

 

Velitel partyzánského oddílu odpovědný za brutální vraždu kolumbijského pastora byl nedávno propuštěn z vězení a nyní se snaží vypátrat truchlící vdovu. Vrátil se do odlehlé vesnice, kde Luz s dětmi donedávna žila, a řekl sousedům, že ženu hledá. (Několik týdnů po vrahově propuštění zastavila u místní zemědělské usedlosti vojenská dodávka s několika ozbrojenci, i oni se po mladé matce sháněli.)

 

V roce 2007 čekala Luz dvojčata, když se její manžel znenadání ztratil. Únosci nakonec traumatizované rodině vrátili pastorovo tělo s usekanými údy v černém pytli na odpadky. Po vrahově propuštění se Luz se třemi dětmi z bezpečnostních důvodů přestěhovala jinam.

 

V Kolumbii již mnoho let operují skupiny marxistických partyzánů, drogové kartely i pravicové paravojenské oddíly. Přestože vláda v uplynulých letech zemi do jisté míry stabilizovala, situace je stále nejistá a nebezpečná. Zdá se, že levicoví partyzáni i pravicoví ozbrojenci ustupují od svých ideálů a soustředí se na obchod s kokainem a únosy místních obyvatel. Pokud se někdo nelegálním aktivitám postaví, automaticky se stává dalším terčem.

 

Navzdory kolumbijské historii plné násilí, bezpráví, teroru a zabíjení místní církev stále roste, a to doslova neuvěřitelným tempem. Ústava z roku 1991 zaručuje příslušníkům etnických a náboženských menšin větší svobodu než dříve. Největší růst zažívají místní kolumbijské denominace. Evangelizační akce na úrovni nejbližšího okolí, měst i celé země přispívají k neustálému zvyšování počtu společenství i jednotlivých věřících. Počet členů některých společenství vzrostl za posledních dvacet let až tisícinásobně!

 

Současný vývoj jasně dokazuje, že Bůh dokáže radikálně proměňova i životy partyzánských vůdců. Video se svědectvím bývalého pronásledovatele křesťanů, bratra Elmera, naleznete níže.

 

Zatímco se můžeme radovat z úžasných skutků, které Bůh v této zemi sužované násilnostmi a terorismem koná, modleme se za spasení a vysvobození mnoha dalších Kolumbijců – bez ohledu na jejich dosavadní politickou příslušnost a trestnou činnost. Stejně jako apoštol Pavel, kéž i tito pachatelé bezpráví prožijí shledání s Všemohoucím Bohem, které promění jejich život. Připojte se k nám v modlitbách za to, aby také Kolumbie zakusila Boží svrchovanost a obětavou lásku za zlomené a padlé lidstvo, které zoufale potřebuje zmrtvýchvstalého Spasitele Ježíše… který přišel, aby zachránil svět!

 

Vlastní modlitbu – prosbu nebo chválu – můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.