Aktuálně

 

26. 11. 2015

Blízký východ: Útoky v Paříži komplikují situaci křesťanských uprchlíků

 

 

(International Christian Concern)

 

Děsivé události v Paříži, kde teroristé 13. listopadu připravili o život více než stovku lidí, ještě více zkomplikovaly situaci tisícům křesťanských uprchlíků ze Sýrie a Iráku. „Je to pochopitelné,“ píše novinář David Rupert ve svém komentáři. „Násilně ukončené životy, navždy poznamenané rodiny. Lidé prožívají bolest a utrpení, a přirozenou reakcí je hledat viníky. Každá země řeší, jak mohlo k něčemu takovému dojít – a co musí udělat, aby zabránila opakování podobného [útoku] na svém území.“

 

Francie jen za poslední dva roky přijala téměř 20 000 uprchlíků ze Sýrie, po pařížských útocích se však hranice uzavřely, vůbec poprvé od 2. světové války. David Rupert předpovídá, že „v rámci pudu sebezáchovy a reakci na protesty veřejnosti se začnou zavírat dveře do celé Evropy. Například na Slovensku a v Polsku se tak již děje,“ komentuje současné dění.

 

Na druhou stranu, někteří mezinárodně uznávaní politici se staví k přijímání křesťanských uprchlíků vstřícně. Hilary Clintonová tvrdí, že by imigrace měla zůstat umožněna, zejména pro „ty nejzranitelnější, příslušníky pronásledovaných náboženských menšin, včetně křesťanů, a oběti násilí, jako například jezídské ženy“. Také guvernér Jeb Bush je přesvědčen, že je zapotřebí poskytnout bezpečné útočiště „každému iráckému křesťanovi a každému syrskému křesťanovi“, kteří mohou být v ohrožení života.

 

David Cameron, ministerský předseda Velké Británie, vyjádřil svůj zájem o pronásledované věřící v nedávném prohlášení: „Každý den jsou křesťané po celém světě kvůli své víře systematicky diskriminováni, zneužíváni a dokonce vyháněni ze svých domovů. Žádný křesťan by neměl žít ve strachu… Teď není čas mlčet. Musíme se spojit a bojovat za svět, ve kterém nikdo není pronásledován kvůli svému přesvědčení.“

 

Jako Kristovi následovníci víme, že nejúčinnější zbraní v této duchovní bitvě jsou modlitby. Připojte se k nám a přidejet modlitbu za početné křesťany připravené o domov, kteří potřebují Boží vedení a zaopatření v této nesmírně obtížné době, na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Je povzbudivé vědět, že si je svrchovaný Bůh plně vědom nelehké situace, ve které se v současné době nachází jeho děti trpělivě snášející útrapy, a že se jich účinně zastává prostřednictvím lidí, kteří soucitně reagují na jeho vedení a pokyny. Modlete se za mezinárodní vedoucí představitele a vyprošujte jim moudrost, porozumění a nadpřirozené vedení – nejen k tomu, aby zabránili dalším útokům, ale také aby sloužili jako zprostředkovatelé pomoci pro mnohé nevinné oběti podobných nelidských teroristických činů. Kéž následky nedávných tragédií napomohou k celosvětovému duchovnímu probuzení mezi všemi národy – díky kterému mnozí poznají „Knížete Pokoje“ a přijmou spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.