Aktuálně

 

28. 11. 2015

Uganda: Rodiče chtěli mladou ženu umlátit k smrti; naštěstí se ji podařilo zachránit

 

 

(Morning Star News, Christian Today)

 

12. listopadu došlo ve východní části Ugandy k incidentu, při kterém místní radikální muslim surově zmlátil vlastní dceru, protože opustila islám a rozhodla se následovat Krista. Podle dostupných informací se Namusisi Birye obrátila ke křesťanství na evangelizačním shromáždění, zpráva o její konverzi se však nějakým způsobem dostala k otci ještě dříve, než se z akce stačila vrátit. Když přibližně v sedm hodin večer dorazila domů, otec na ni okamžitě zaútočil s úmyslem ji zabít. Naštěstí zavčasu zasáhli místní lidé a ženu zachránili.

 

„Otec držel v ruce dřevěnou hůl a začal mě mlátit, jakmile jsem vstoupila do dveří,“ vzpomíná Namusisi. „Ve chvíli, kdy se do mě chtěla pustit také matka, dorazil starosta a zachránil mě. Záhy se k němu přidalo několik sousedů.“ Jedním z těchto sousedů byl vedoucí křesťanského společenství, který k incidentu poznamenal: „Když jsme dorazili, žena krvácela; oblečení měla celé od krve.“

 

Zatímco křik vyděšené mladé ženy přivolal na scénu několik sousedů, matka a otec trvali na tom, že musí zemřít. „Podle islámu musí být naše dcera zabita, protože odpadla od víry,“ řekl otec lidem, kteří jí přispěchali na pomoc. „Již nikdy nebude naší dcerou.“

 

Sousedům se podařilo rozlícené rodiče přesvědčit, aby svou dceru nezabíjeli, a také navrhli řešení. Rodiče podepsali formální prohlášení, že dceru předají starostovi, Mutaana Paulovi, který Namusisi dočasně nechá bydlet u sebe doma. „Nyní se vzpamatovává z toho, že se jí rodiče zřekli,“ uvedl starosta. Namusisi od incidentu trpí silnými bolestmi v oblasti žeber a je ošetřována na místní klinice. Kromě toho utržila zranění na pravé ruce a na čele.

 

Naneštěstí Namusisi nebyla jedinou účastnicí nedávné evangelizační akce, která se po obrácení ocitla v ohrožení. Během stejné akce, kterou nakonec přerušila skupina rozlícených radikálů, předstoupil před shromáždění muž oblečený jako muslimský vůdce a prohlásil, že přijímá Ježíše Krista jako svého Spasitele. Přestože o něm nejsou k dispozici žádné další informace, místní křesťané se obávají o jeho bezpečí.

 

Připojte se k nám v modlitbách za Namusisino úplné tělesné i duševní uzdravení. Modlete se, aby ji Bůh po této traumatické zkušenosti ochraňoval a pomáhal jí se vyrovnat se ztrátou rodiny, která se jí tímto způsobem odcizila. Přestože mladá konvertitka musela zaplatit za následování Krista vysokou cenu, kéž se může radovat z vědomí, že ji Nebeský Otec přijal jako jedno ze svých milovaných dětí. Modlete se, aby současně rostlo také její odhodlání Boha následovat. Proste, aby Namusisi žehnal, povzbuzoval ji a ujišťoval o plánu spasení celé její dosud nezachráněné rodiny mocí Ducha svatého. Modlete se také za ochranu a duchovní růst dalších konvertitů, kteří se rozhodli následovat Ježíše na zmíněné evangelizační akci, aby i oni zakusili Boží dobrotu a svými životy naplňovali plán, který pro ně Bůh připravil, případně se i zapojili do služby (Jeremjáš 29,11).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.