Aktuálně

 

03. 12. 2015

Jemen: Tři křesťanští konvertité zavražděni pro svou víru

 

 
Modlete se za bezpečí konvertitů od islámu. Fotografie: Flickr / Rod Waddington (cc)

(Morning Star News, 3. prosince 2015)

 

V uplynulých měsících byli v Jemenu zavražděni tři bývalí muslimové – s největší pravděpodobností proto, že se před lidmi přiznali ke své víře v Krista. Přestože v souvislosti s vraždami nebyl nikdo zatčen, existují důkazy o jejich náboženské motivaci.

 

K prvnímu incidentu došlo začátkem září. Místní křesťan byl přepaden ve městě Taíz v jihovýchodní části země, útočník do něj vystřílel 15 až 20 nábojů. Vrahem byl pravděpodobně člen organizace „al-Kajda na Arabském poloostrově“ (Al Qaeda in the Arabian Peninsula, AQAP). „Členové AQAP, které osobně znal, mu šest měsíců vyhrožovali zabitím,“ uvedl zdroj blízký oběti. „Rodina věděla o jeho náboženském vyznání více než deset let a přestože se bezpochyby jednalo o zdroj napětí, příbuzní ho nikdy neohrožovali na životě.“

 

Příběh druhého zavražděného muže byl jiný. Horlivý evangelista byl 2. října zastřelen ve svém domě a zanechal po sobě manželku a dospívajícího syna. „Mnoha lidem se jeho konverze vůbec nelíbila,“ poznamenal přítel zavražděného muže a podpořil všeobecně rozšířený názor, že ho mohl zabít někdo z rodiny nebo blízký příbuzný. Kvůli víře mu místní muslimové nejen vyhrožovali, ale dokonce mu někdo zapálil dům. Podle informací přítele křesťan skutečně toužil oslovit lidi ve svém okolí Dobrou zprávou o Ježíši: „Měl plán a vizi (pro ztracené)… Pevně doufáme, že Bůh tyto lidi nadpřirozeně osvítí, aby jim došlo, čeho se dopustili.“

 

Občanská válka v Jemenu trvá od března 2015 a má na svědomí všeobecně rozšířený chaos, bezzákonnost a četné oběti na životech. Společně s eskalací násilí se křesťané stále častěji stávají terčem radikálů, protože nezapadají do společenských norem, ke kterým patří i islámské vyznání. Bylo to zřejmé i v případě dospívajícího konvertity od islámu, který byl rovněž nedávno zavražděn – někdo po něm vystřelil protitankový granát. „Vliv rodiny v Jemenu není možné podcenit,“ uvádí zdroj obeznámený s místní situací. „Příbuzenské struktury v Jemenu, stejně jako ve většině zemí na Blízkém východě, se snaží člověka tlačit k dodržování společenských norem, zejména co se týče oddanosti islámu.“

 

Muslimové tvoří v Jemenu 99,9 procent z celkového počtu obyvatel a platí zde islámský právní řád šaría.

 

Zatímco přátelé a rodinní příslušníci truchlí nad ztrátou zavražděných křesťanů, kéž je pro ně inspirací duchovní zápal a neutuchající oddanost Ježíši Kristu, kterou jejich milovaní projevovali. Připojte se k nám v modlitbách za pokračující dílo Ducha svatého v životech všech, kdo tyto věrné křesťany znali. Vyprošujte těmto lidem sílu a povzbuzení a také skutečnou touhu po poznání pravdy všem, kdo dosud nepřijali Boží dar spasení. Také se modlete za mnohé jemenské křesťany, na které je uprostřed nepokojů vyvíjen nátlak, aby se své víry zřekli. Vyprošujte jim nadpřirozené zmocnění, aby mohli v pravdě a lásce vydávat svědectví. Vyprošujte také útěchu všem obyvatelům Jemenu a proste za ukončení násilností a potlačení nenávisti jejich pachatelů, aby v zemi zavládl dokonalý Boží pokoj.

 

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.