Aktuálně

 

04. 12. 2015

Pákistán: Významný pokrok v oblasti náboženské svobody

 

 
Šahbáz Bhattí byl zavražděn, protože kritizoval zákony proti rouhání.

(Christian Post)

 

Šahbáz Bhattí byl před čtyřmi lety zavražděn, protože kritizoval nechvalně proslulé zákony proti rouhání. Nedávno jeho bratr Paul Bhattí vystoupil v parlamentu Spojeného království se zprávou, že se situace v oblasti náboženské svobody v jeho zemi zlepšuje.

 

Za posledních 20 let si nábožensky motivované násilnosti v Pákistánu vyžádaly odhadem 60 000 obětí. Paul Bhattí si je dobře vědom, jakým hrozbám jsou křesťané a příslušníci ostatních menšin v Pákistánu vystaveni. „Stále stojíme tváří v tvář kruté realitě násilností páchaných na bezmocných a slabých, kteří se nemohou bránit.“ Současně však vyjádřil i optimismus: „S radostí vám mohu říct, že cítím a na vlastní oči vidím, jak se Pákistán mění.“ Příčinou jsou zejména úspěšné vojenské i civilní akce proti terorismu, včetně vydaného zákazu extrémistických organizací, který teroristické akce značně omezil.

 

Naneštěstí ustanovení o rouhání, obsažená v oddílech 295 a 298 pákistánského trestního řádu, stále zahrnují trest smrti. Současně neexistují žádná ustanovení, která by postihovala případy smyšleného obvinění nebo vydání křivé výpovědi o rouhání. Loni v říjnu láhaurský vrchní soud potvrdil trest smrti pro křesťanskou matku Asiu Bibi, kterou kolegyně nařkly, že znečistila zdroj pitné vody a rouhala se proti islámu.

 

Po atentátu na bývalého guvernéra Paňdžábu Salmána Tásíra, který mimo jiné vystupoval proti trestu smrti pro Asiu Bibi, nejvyšší soud potvrdil vyměřený soud pro jeho vraha, Mumtáze Kadrího (Kadrí byl členem guvernérovy vlastní ochranky). „Kéž jsou pro nás inspirací a zdrojem odvahy všichni, kdo nás předešli na věčnost, protože se i za takovou cenu postavili za pokoj, spravedlnost a jednotu,“ shrnul své vystoupení Paul Bhattí a na závěr vyjádřil přesvědčení o možnosti nastolení mírumilovné, tolerantní a nábožensky pluralitní pákistánské společnosti, tak jak si ji představoval zakladatel Pákistánu, Muhammad Ali Džinnáh.

 

Křesťané v Pákistánu společně s námi všemi, kdo jim pomáháme nést jejich břemena na modlitbě, mohou děkovat Bohu za úspěšné kroky vedené proti aktivitám teroristů. Kéž se jedná o pouhý začátek ještě větších budoucích změn politických, legislativních i duchovních, včetně tolik potřebných novelizací stávajících zákonů proti rouhání. Neste i nadále na modlitbách Asiu Bibi, křesťanskou matku pěti dětí, která je stále odsouzena k trestu smrti. Modlete se za Boží zásah a vyprošujte jí Boží přízeň a ochranu. Zatímco Paul Bhattí a další lidé šíří povědomí o nelehkém údělu pákistánských křesťanů jako je Asia, kéž jim Bůh dává příležitosti a odvahu, aby se stali vzorem pro mnohé další, kteří se postaví na stranu pravdy a spravedlnosti a pomohou nastartovat pozitivní změny ve své zemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.