Aktuálně

 

05. 12. 2015

Uzbekistán: Policisté bránili zadrženým křesťanským matkám kojit děti

 

 
Skupina křesťanů byla zadržena poté, co policisté uskutečnili razii v domácím shromáždění. (Fotografie: Flickr / David Holt (cc))

(Forum 18, Release International)

 

Skupina křesťanů v uzbeckém hlavním městě Taškentu byla minulý měsíc zadržena a fyzicky týrána v návaznosti na policejní razii v průběhu bohoslužby pořádané v soukromém domě. Účastníci akce byli zadržováni devět hodin, mezi nimi také několik kojících matek, které nesměly ani nakrmit děti, dokud nepodepsaly obvinění pořadatele akce, Sarvara Žulijevova.

 

Během zadržování policisté třem křesťanům uštědřili facku, dalšího udeřili pěstí do hlavy a kopli do žaludku. Nikdo se nesměl napít ani si dojít na toaletu. 12 dospělých a také několik starších dětí zadržených společně s nimi muselo podepsat prohlášení, ve kterém stálo, že je „Sarvar vyučoval víru Ježíše Krista“. Policisté také na místě zabavili křesťanskou literaturu, peníze a osobní věci. Členové společenství byli následně usvědčeni a pokutováni za „správní přestupek“ týkající se používání náboženských materiálů a vyučování.

 

Podnětem k razii byla zřejmě aktivita ředitelky místní školy, která si všimla, jak dva žáci hovoří o své křesťanské víře s dalšími dětmi. Následoval výslech, při kterém se policisté dětí vyptávali na jejich vazby na církev. Místní křesťané tvrdí, že děti jednaly na základě vlastního přesvědčení, nikdo je k ničemu nenabádal.

 

Více informací o pronásledování v Uzbekistánu naleznete na stránce Uzbekistan Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh nedávno zadržené křesťany z Taškentu chránil a posiloval. Kéž každý z nich – včetně dětí – prožívá Boží přítomnost a pokoj. Modlete se, aby odpovědné orgány podnikly rozhodné kroky vedoucí k tomu, aby vykonavatelé zákona respektovali a dodržovali náboženská práva všech občanů země. Modlete se za zrušení veškerých obvinění křesťanského vedoucího a dalších účastníků shromáždění, aby bohoslužby mohly pokračovat a sloužit k duchovnímu růstu členů společenství.

 

Modlitbu za pronásledovanou církev můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.