Aktuálně

 

10. 12. 2015

Sýrie: Další křesťanští rukojmí propuštěni ze zajetí

 

 

(CP World)

 

Během dlouhých měsíců vyjednávání se zástupci teroristické skupiny Islámský stát se podařilo dosáhnout propuštění několika menších skupinek rukojmích, členů Asyrské církve východu (syrská východní církev). Jednu z posledních takových skupinek tvořilo deset křesťanů, z toho pět žen, kteří se ocitli na svobodě 24. listopadu večer ve městě Tel Temir v provincii Hasaka. (Křesťané byli zadrženi při hromadném únosu letos v únoru; islámští radikálové tehdy při útocích na osady v údolí řeky Chábúr zajali více než 200 lidí. Dalších 3000 křesťanů z této oblasti uprchlo z domovů a většina z nich se dodnes nevrátila.)

 

„Celkový počet osob propuštěných od začátku vyjednávání dosáhl 98, většinou se jedná o staré a nemocné lidi,“ uvádí se ve zprávě organizace Assyrian Network for Human Rights. Podle Assyrian International News Agency se 158 křesťanů z údolí Chábúru stále nachází v zajetí. IS zadržuje křesťanské rukojmí také na dalších místech, včetně 185 lidí zajatých v Karjatínu.

 

Naneštěstí mnozí členové syrské východní církve nejsou schopni zaplatit vysoké částky, které zástupci Islámského státu požadují. V říjnu, poté co vyjednavači nesehnali požadovaných 12 milionů dolarů, radikálové vyhrožovali, že všechny rukojmí zabijí. Další jednání o propuštění rukojmích stále probíhají, podrobnosti nicméně nejsou zveřejňovány kvůli „závažnosti a citlivosti situace“. Informoval o tom Osama Edward, ředitel Assyrian Network for Human Rights. Obavy o životy rukojmích jsou na místě, neboť přívrženci IS jasně ukázali, že neváhají své výhrůžky naplnit.

 

Více informací o krizové situaci v Sýrii naleznete na stránce Syria Country Report.

 

Zatímco můžeme Bohu děkovat za propuštění a bezpečný návrat části rukojmích, připojte se k nám v modlitbách za ochranu zbývajících křesťanů, kteří jsou stále drženi v zajetí. Také vyprošujte Boží moudrost a vedení vyjednavačům, kteří se jim s maximální obezřetností snaží pomoci. Kéž jim Bůh požehná dalším úspěchem. Modlete se, aby v této nebezpečné době, kdy je mnoho nevinných lidí ohroženo na životě, Bůh neustále utěšoval, posiloval a povzbuzoval všechny rukojmí a jejich blízké. V neposlední řadě se přimlouvejte za samotné členy IS, spoutané duchovními okovy. Kromě zastavení šíření a omezení vlivu teroristické skupiny se modlete za to, aby mnozí přívrženci IS byli zachráněni pro věčnost a prožili osvobození plynoucí ze setkání se Zmrtvýchvstalým Spasitelem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.