Aktuálně

 

11. 12. 2015

Keňa: Nezdolná víra navzdory hrozivým útokům

 

 
Hassanův život se ocitl v ohrožení, poté co přestal navštěvovat mešitu (ilustrační foto: Flickr / Sherwood)

(Release International)

 

11. listopadu dorazila k domu Hassana Aliho v osadě Witu v okrese Lamu skupina radikálů vyzbrojených noži, včetně několika příbuzných z manželčiny strany. Křesťan ještě při útěku oknem zaslechl, jak se vetřelci vyptávají manželky na jeho víru.

 

Hassanova manželka se dvěma dětmi (ve věku sedmi a čtyř let) se musela vrátit k rodičům, kteří údajně trvají na tom, aby děti chodily do madrasy (islámské školy). Hassan vyrostl v muslimské rodině, ke křesťanství se obrátil před deseti měsíci. Je si jistý, že si muslimové ze sousedství všimli, že přestal navštěvovat místní mešitu.

 

30. října, dva týdny před únosem Hassanovy ženy a dětí, islámští extrémisté zapálili dvě církevní budovy v osadě Tiribe nedaleko Mombasy. Podle informací pastora Mutuku ze společenství Faith Victory Church se členové v současné době scházejí ve stanu. Vedoucí dalšího společenství, pastor Nyawa z Holistic Church, uvedl, že většina členů přestala do shromáždění chodit a ti co zůstali se mohou scházet pouze pod širým nebem, což komplikují prudké deště a záplavy. Křesťané čelí celé řadě problémů a při venkovních shromážděních vděčně využívají policejní ochranu, která jim byla nabídnuta.

 

Děkujeme vám za modlitby za Hassana, který byl odloučen od své milované ženy a dětí a musel uprchnout z domu, aby ho nepřátelé křesťanství nezabili. Kéž Bůh nadpřirozeně potěšuje tohoto trpícího bratra v Kristu a jeho rodinu a ochraňuje je od zlého. Modlete se, aby Bůh velmi posiloval jeho víru a poslal do jeho života zralé věřící, kteří mu pomohou v duchovním růstu, budou s ním mít obecenství a dodávat mu povzbuzení. Modlete se také za členy obou keňských společenství, jejichž modlitebny byly vypáleny. Kéž se členové i nadále scházejí ke společným bohoslužbám a důvěřují Bohu, že je bude ochraňovat a naplní všechny jejich potřeby. Kéž veškeré snahy nepřítele nakonec napomohou k dobrému (Římanům 8,28), aby křesťané byli ještě silnější a duchovně horlivější.

 

Modlitbu za Hassana a další křesťany po celém světě, kteří kvůli své víře čelí nejrůznějším problémům, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.