Aktuálně

 

12. 12. 2015

Čína: Zadržené sestry propuštěny na svobodu, letos již podruhé

 

 
Policisté při razii 24. května zadrželi členy domácího společenství Ta-kuan (fotografie: China Aid)

(China Aid)

 

Tři sestry z provincie Kuej-čou v jihozápadní Číně, zadržené v polovině října kvůli pořádání bohoslužeb ve svém domě, byly nedávno propuštěny na svobodu; několik dalších členů jejich domácího společenství však stále čeká na konečné rozhodnutí soudu. Nejmenovaný člen společenství Ta-kuan 22. listopadu informoval, že ženy byly po patnácti dnech propuštěny z administrativní vazby. Jediný oficiálně zveřejněný důvod jejich zatčení byl ten, že „porušily ustanovení zákona o veřejné bezpečnosti“. Stejné tři ženy byly zadrženy již v červnu za „nezákonné shromažďování“ a „sektářské aktivity“. Naštěstí i tenkrát strávily ve vazbě jen krátkou dobu.

 

V současné době je stále zadržován jeden spolupracovník trojice propuštěných žen a také další čtyři členové společenství Ta-kuan. Policisté všech pět křesťanů zatkli při dvou samostatných raziích, 24. května a 7. června. K červnové razii došlo během setkání v bytě jednoho z křesťanů. Prokurátor uvedl, že důkazy poskytnuté úřadem pro veřejnou bezpečnost jsou nedostatečné a proto byl případ vrácen k přezkoumání.

 

Zbývající členové domácího společenství Ta-kuan, založeného před 13 lety, se od zmíněných incidentů nescházejí, protože se obávají dalších represí. „Bojíme se společně scházet,“ přiznal jeden z nich. „Mohli by nás kdykoli zatknout.“

 

Další zprávy o nábožensky motivovaném pronásledování v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Navzdory nespravedlnostem, kterým jsou tito čínští křesťané vystaveni, se modlete, aby je Bůh ujišťoval o své přetrvávající přítomnosti a naplňoval ještě větší nadějí a láskou k bližním, tak aby i ve vězení byla „jejich mírnost známa všem lidem“ (Filipským 4,5). Zatímco členové Ta-kuan a dalších čínských společenství čekají na propuštění zadržených přátel a blízkých, kéž se nepřestávají věrně scházet ke chvále svého Pána. Modlete se také za zmaření dalších útoků namířených proti těmto křesťanům i za jejich protivníky, aby si uvědomili pomýlenost svých cest a obrátili se od zlého.

 

Modlitbu za pronásledovanou církev můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.