Aktuálně

 

17. 12. 2015

Uganda: Otec se po únosu dětí upnul k víře v jejich návrat

 

 
Policisté ve městě Komodo ve východní Ugandě odvážejí tělo Ismaila Kuloby. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Release International)

 

Od 9. prosince, kdy byly z rodinného domu ve městě Kabuna ve východní Ugandě uneseny tři děti ve věku pěti, sedmi a deseti let, jejich otec Madengho Badir podle vlastních slov nespí. Navíc se ho únosci snaží přinutit, aby konvertoval zpátky k islámu. „Vím, že Bůh na naše modlitby odpoví a že dostanu své děti zpátky; v Ježíši spočívá má jediná naděje,“ vyjádřil ustaraný otec své nejniternější pocity.

 

Mezitím v přibližně dvacet kilometrů vzdáleném městě Komodo přátelé a příbuzní truchlí nad smrtí křesťanského policisty jménem Ismail Kuloba, zastřeleného den před nahlášením zmíněného únosu dětí. I on se patrně stal terčem útoku proto, že opustil islám a začal následovat Ježíše. Extrémisté Ismaila vylákali na schůzku pod falešnou záminkou vyřešit „místní pozemkový spor“. Když Ismail dorazil na dohodnuté místo, pochopil, že se žádný spor řešit nebude – místo toho na něj čekala skupina islámských extrémistů připravených ho zabít.

 

Připojte se k nám v modlitbách za bratra Madengho a brzký návrat jeho tří dětí domů. Kéž Bůh mezitím tyto maličké nadpřirozeně chrání před strachem a každou újmou, obklopuje je svými anděly a naplňuje pokojem. Co se týče truchlících Ismailových příbuzných, vyprošujte jim Boží útěchu a přítomnost i v nečekaných situacích, nadpřirozené zaopatření a naplnění veškerých potřeb. Modlete se také za spásu pachatelů – v naději, že budou usvědčeni ze svých zlých skutků a navždy proměněni zachraňující Boží milostí a mocí. Kéž v této zemi jasně svítí světlo našeho Spasitele a Pána Ježíše, aby mnozí místní lidé spatřili jeho úžasnou slávu!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 






 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.