Aktuálně

 

18. 12. 2015

Pákistán: Pohřešovaná křesťanská dívka se možná stala obětí únosu

 

 

(Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement)

 

V láhaurské čtvrti Cantt je od 20. listopadu pohřešována mladá křesťanka jménem Agnes Šaukat. Příbuzní podezírají z dívčina zmizení zaměstnavatele. Podle řidiče rikši, kterého si rodina najala, aby vozil jejich dceru do zaměstnání, vysadil toho rána Agnes před butikem ve kterém pracovala jako obvykle. Když ji však večer přijel vyzvednout, z obchodu již nevyšla. Také bezpečnostní kamera zachycuje Agnes jak vstupuje do budovy, žádný záznam na kterém by vycházela ven k dispozici není.

 

Dívčin otec se synem Samuelem se neprodleně vypravili nahlásit zmizení na policii. Policisté však odmítli zahájit vyšetřování zaměstnavatele dívky, jistého Uzma, který má v oblasti značný vliv, a místo něj do protokolu uvedli zcela neznámé osoby. Přestože policisté zdánlivě spolupracovali, ve skutečnosti nepodnikli žádné konkrétní kroky směřující k nalezení Agnes. Rodiče pohřešované dívky mají pochopitelně obavy a podezření, že dívka mohla být unesena s vědomím zaměstnavatele.

 

Policisté patrně Uzmu v souvislosti s incidentem ani nevyslechli. Rodiče mají podezření, že Agnes mohla být přinucena konvertovat k islámu a provdat se za nějakého radikálního muslima. Bojí se, že ji již nikdy neuvidí, což se v Pákistánu stává často.

 

Zástupci státních orgánů nejeví o nalezení Agnes přílišný zájem, Bůh však přesně ví, co se stalo a kdo je do případu zapojen. Modlete se, aby do případu nadpřirozeně zasáhl a pomohl ztrápené rodině. Kéž je Agnes osvobozena z rukou únosců, aby se mohla znovu radostně shledat se svými blízkými. Do té doby se modlete, aby Bůh mladou dívku posiloval a utěšoval a připravil jí bezpečnou a spolehlivou možnost útěku. Modlete se také za to, aby pákistánské orgány horlivěji usilovaly o spravedlnost a ochranu křesťanských dívek před únosy a vynucenými konverzemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří N., Třinec (20.12.2015 05:21:02)
Pane Bože náš, Ty jsi řekl ve Tvém Slovu, že Tvá ruka není krátká a Tvé ucho není zalehlé abys neslyšel. Prosíme Tě o všechny křesťany v Pakistánu, abys jim dal pokoj do srdce, pevnou víru a vytrvalost, pomoz také Agnes dostat se opět domů. Bože a Otče náš velebíme a oslavujeme Tě a prosíme skrze Tvého Syna Ježíše Krista.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.