Aktuálně

 

18. 12. 2015

Pákistán: Pohřešovaná křesťanská dívka se možná stala obětí únosu

 

 

(Centre for Legal Aid, Assistance and Settlement)

 

V láhaurské čtvrti Cantt je od 20. listopadu pohřešována mladá křesťanka jménem Agnes Šaukat. Příbuzní podezírají z dívčina zmizení zaměstnavatele. Podle řidiče rikši, kterého si rodina najala, aby vozil jejich dceru do zaměstnání, vysadil toho rána Agnes před butikem ve kterém pracovala jako obvykle. Když ji však večer přijel vyzvednout, z obchodu již nevyšla. Také bezpečnostní kamera zachycuje Agnes jak vstupuje do budovy, žádný záznam na kterém by vycházela ven k dispozici není.

 

Dívčin otec se synem Samuelem se neprodleně vypravili nahlásit zmizení na policii. Policisté však odmítli zahájit vyšetřování zaměstnavatele dívky, jistého Uzma, který má v oblasti značný vliv, a místo něj do protokolu uvedli zcela neznámé osoby. Přestože policisté zdánlivě spolupracovali, ve skutečnosti nepodnikli žádné konkrétní kroky směřující k nalezení Agnes. Rodiče pohřešované dívky mají pochopitelně obavy a podezření, že dívka mohla být unesena s vědomím zaměstnavatele.

 

Policisté patrně Uzmu v souvislosti s incidentem ani nevyslechli. Rodiče mají podezření, že Agnes mohla být přinucena konvertovat k islámu a provdat se za nějakého radikálního muslima. Bojí se, že ji již nikdy neuvidí, což se v Pákistánu stává často.

 

Zástupci státních orgánů nejeví o nalezení Agnes přílišný zájem, Bůh však přesně ví, co se stalo a kdo je do případu zapojen. Modlete se, aby do případu nadpřirozeně zasáhl a pomohl ztrápené rodině. Kéž je Agnes osvobozena z rukou únosců, aby se mohla znovu radostně shledat se svými blízkými. Do té doby se modlete, aby Bůh mladou dívku posiloval a utěšoval a připravil jí bezpečnou a spolehlivou možnost útěku. Modlete se také za to, aby pákistánské orgány horlivěji usilovaly o spravedlnost a ochranu křesťanských dívek před únosy a vynucenými konverzemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří N., Třinec (20.12.2015 05:21:02)
Pane Bože náš, Ty jsi řekl ve Tvém Slovu, že Tvá ruka není krátká a Tvé ucho není zalehlé abys neslyšel. Prosíme Tě o všechny křesťany v Pakistánu, abys jim dal pokoj do srdce, pevnou víru a vytrvalost, pomoz také Agnes dostat se opět domů. Bože a Otče náš velebíme a oslavujeme Tě a prosíme skrze Tvého Syna Ježíše Krista.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.