Aktuálně

 

07. 01. 2016

Írán: Zázračné zotavení po vážné dopravní nehodě

 

 
Gilbert s manželkou, šest měsíců po nehodě

(Hlas mučedníků Kanada)

 

Gilbert Hovsepian havaroval před rokem na motocyklu – nehoda tenkrát vypadala opravdu děsivě. S radostí vás můžeme informovat, že se od té doby z následků téměř úplně zotavil. 27. prosince 2014 projížděl Gilbert serpentinami v úzkém kaňonu. Nejel nijak rychle, v jedné zatáčce mu však na nezpevněném povrchu ujelo přední kolo, ztratil kontrolu nad řízením a narazil do skály. Za dvacet minut dorazila na místo nehody helikoptéra, která Gilberta přepravila do nemocnice. Utrpěl celou řadu zranění – nadvakrát zlomenou ruku, dvě zlomená žebra, probodenou levou plíci, mnohačetná poranění krku, dva zlomené obratle a také velmi vážné poranění hlavy.

 

Záda a také klíční kost už má Gilbert zcela v pořádku a netrpí bolestmi. Žebra srostla a uzdravilo se také poškozené oko, přestože lékaři předpovídali, že na něj už nikdy neuvidí. Co se týče poranění mozku, lékaři jsou v naprostém šoku. „Pořád nechápou, jak mohu být v pořádku,“ říká Gilbert. „Já to však vím: z Boží milosti.“ Gilbertovo uzdravení bylo tak neuvěřitelné, že lékaři v ošetřující nemocnici zahájili speciální odbornou studii založenou na sledování průběhu křesťanovy rekonvalescence. Kvůli poškozeným nervům stále nemá cit v několika prstech, Gilbert ale doufá, že jednoho dne bude schopen opět hrát na piano.

 

Organizace Hovsepian Ministries, založená Gilbertovou rodinou, dlouhodobě spolupracuje s kanadským Hlasem mučedníků. Cílem jejich služby je pomáhat a povzbuzovat křesťany íránské národnosti po celém světě. Inspirací se pro ně stal život Haika Hovsepiana, oddaného manžela a otce, který zemřel mučednickou smrtí v Íránu v roce 1994, protože se nestyděl za evangelium. Dokonce i po tolika letech Haik rodině stále chybí a všichni denně bojují za schopnost upřímného odpuštění lidem, kteří jej připravili o život. Současně však dobře vědí, kde se nachází a radují se z jistoty, že se s ním brzy opět shledají.

 

Připojte se k nám v modlitbách za pokračující Gilbertovu rekonvalescenci. Kéž jej Bůh zcela uzdraví z posledních následků zranění, aby byl fyzicky stejně v pořádku, jako je v pořádku duchovně. Již nyní můžeme děkovat za zázraky, ke kterým v Gilbertově životě došlo. Děkujme také za úžasnou službu, ve které Hovsepianovi tak věrně stojí a se kterou nepřestali ani během Gilbertovy rekonvalescence – děkujme za vytrvalé vydávání svědectví a podporu našich íránských přátel. Kéž Bůh velice požehná všekerým aktivitám této rodiny a zázračně promění srdce mnoha dalších Íránců, kteří potřebují našeho zmrtvýchvstalého Spasitele, Uzdravitele, Vysvoboditele, Utěšitele a Vykupitele, který je pro „osvědčené“ tím „Nejvzácnějším“.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (elektronickou) knihu:

 

Todd Nettleton: ÍRÁN: Touha po Bohu

 

Sedm příběhů íránských muslimů, kteří nalezli skutečnou svobodu.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit zakoupením některého knižního titulu z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Íránu, mohla by vás zaujmout například e-kniha ÍRÁN: Touha po Bohu, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Všechny e-knihy jsou k dispozici ve formátech KF8+Mobi (pro Kindle) a EPUB (pro ostatní čtečky, telefony, tablety a počítače). K objednávce získáte navíc 5% slevu pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. za e-knihu zaplatíte pouhých 37 Kč.

 

Minimální hodnota objednávky je 50 Kč, takže si v objednávkovém formuláři budete muset zatrhnout ještě nějakou další e-knihu. (Slevu dostanete i na ni.)

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.