Aktuálně

 

08. 01. 2016

Mali: Tři mrtví při útoku před budovou křesťanské rozhlasové stanice

 

 
Hlavní chod do budovy rozhlasové stanice Tahanint v maliském městě Timbuktu. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

17. prosince 2015 došlo v historickém městě Timbuktu v Mali k incidentu, při kterém zahynuli tři lidé – neznámý útočník je zastřelil před budovou rozhlasové stanice Tahanint FM („tahanit“ znamená v místním jazyce „milost“) krátce po skončení vysílání. Rozhlasová stanice úzce spolupracuje s místním křesťanským společenstvím a evangelikální misií. Přestože motiv útoku dosud nebyl potvrzen, očití svědkové popsali střelce jako „Tuarega v turbanu“. (Tuaregové jsou kočovníci z africké Sahary.)

 

Maliští křesťané jsou incidentem naprosto šokováni. „Je to křesťanská rozhlasová stanice, moderátoři poslední dobou často hovořili o pokoji,“ uvedl Dr. Mohamed-Ibrahim Yattara, prezident Baptistické církve v Mali. „Jeden z mladých mužů, kteří byli zastřeleni… právě dokončil vysílání pořadu, a jeho poslední slova byla o právě pokoji. Všude v Mali vládne nejistota, situace je velmi nestabilní,“ dodal Dr. Yattara.

 

Křesťané tvoří v Mali menšinu a od roku 2012, kdy severní část země ovládli džihádisté, platí za svou víru vysokou cenu. Kromě zákazu praktikování jiných náboženství vzbouřenci znesvěcují a plení modlitebny a další objekty sloužící k pořádání bohoslužeb. Ze země již uprchly tisíce obyvatel, často právě křesťanů, kteří se snaží nalézt útočiště na jihu nebo v sousedních zemích jako jsou Niger nebo Burkina Faso.

 

Vyprošujme místní komunitě Boží pokoj, zejména truchlícím příbuzným trojice obětí. Modlete se za Boží lásku a ochranu pro všechny obyvatele Mali, kteří se rozhodli vzdávat čest Božímu jménu. Proste, aby i pachatelé těchto násilností prožili proměňující lásku, odvrátili se od svých zvrácených cest a přijali Ježíše jako svého Spasitele a Pána. Kéž křesťané pronásledovaní v této zemi skutečně pociťují naše modlitby, které za ně společně v jednotě vysíláme ke slávě Všemohoucího Boha, který nakonec nastolí spravedlnost pro všechen svůj lid.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.