Aktuálně

 

14. 01. 2016

Nigérie: Utrpení křesťanů způsobené aktivitami přívrženců Boko Haram

 

 

(BBC, International Christian Concern)

 

V posledních několika týdnech radikálové z islámské teroristické skupiny Boko Haram zavraždili téměř 100 lidí. K násilným incidentům dochází od Maiduguri a okolních osad ve spolkovém státě Borno až po Madagali ve státě Adamawa na severovýchodě země. Během šesti let ozbrojených útoků připravili přívrženci Boko Haram o život více než 15 000 osob. Zaměřují se přitom převážně na křesťany, které zabíjejí, nutí ke konverzi, unášejí a znásilňují.

 

V dubnu 2014 stála tato teroristická skupina v pozadí únosu 276 dívek ze státní školy v Chiboku. Některým se podařilo uprchnout, většina však zůstává v zajetí. Nigerijský prezident Muhammadu Buhari oznámil, že je připraven s Boko Haram o propuštění zbývajících přibližně 200 školaček vyjednávat. Naneštěstí zpravodajské služby nemají žádné informace o místě pobytu dívek ani o jejich zdravotním stavu.

 

Prezident Buhari nastoupil do úřadu loni v květnu s příslibem, že Boko Haram zlikviduje a dal velení armády ultimátum, podle kterého měla být šest let trvající vzpoura islamistů potlačena konce roku 2015. Od prezidentovy inaugurace přívrženci Boko Haram připravili o život další téměř dva tisíce lidí. Přestože se teroristy podařilo úspěšně vypudit z téměř celé severovýchodní Nigérie, kterou donedávna ovládali, stále podnikají sebevražedné bombové útoky a výpady do sousedních zemí – Kamerunu, Čadu a Nigeru. Armádním oddílům se v uplynulých měsících podařilo osvobodit stovky zajatců Boko Haram, nebyla však mezi nimi ani jedna dívka z Chiboku.

 

Pokračujte v modlitbách za obyvatele Nigérie, kteří útoky Boko Haram přežili, stejně jako za pozůstalé po těch, kteří zemřeli násilnou smrtí. Kéž si truchlící křesťané ve svém utrpení nezoufají, ale místo toho vzhlížejí k Pánu a hledají u něj sílu, útěchu, uzdravení a naději. Modlete se, aby připravil vyjednávání mezi prezidentem Buharim a zástupci Boko Haram, které povede k bezpečnému propuštění zbývajících dívek unesených v Chiboku. Mezitím se přimlouvejte za jejich ochranu – fyzickou, citovou, duševní i duchovní – a také za to, aby Bůh povzbuzoval a posiloval jejich rodiny. Modlete se, aby navzdory nebezpečí a výhrůžkám, kterým jsou křesťané v této zemi vystaveni, zůstávali pevní a rozhodní ve víře a sloužili jako živé svědectví lidem ve svém okolí, kteří dosud nepřijali spasení, včetně příslušníků Boko Haram a jejich sympatizantů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.