Aktuálně

 

15. 01. 2016

Uganda: Křesťané ve dvou osadách předčasně zemřeli násilnou smrtí; incidenty zdrojem obav

 

 
Příbuzní Hajii Suleimana Sajjabi čekají na informace o otrávených křesťanech v oblastní nemocnici v Mbale. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Release International)

 

23. prosince byl brutálním způsobem zavražděn pastor Bongo Martin, když se společně s několika dalšími členy společenství postavil proti snahám místních radikálních muslimů obsadit církevní pozemek v okrese Namutumba. Dvaatřicetiletý církevní vedoucí se stal terčem útoku radikála vyzbrojeného mečem, poté co vyjádřil svůj nesouhlas se vztyčením plotu, kterým společenství v osadě Nansololo přišlo o část parcely. (Místní obyvatelé si již na křesťany v minulosti několikrát stěžovali a prohlašovali, že se modlitebna nenachází dostatečně daleko od jejich mešity.)

 

Jen několik dní před tímto incidentem zemřelo v převážně muslimské osadě Kachomo v okrese Budaka pět křesťanů, účastníků biblické skupinky, na následky otravy jídlem kontaminovaným pesticidy. Vedoucí Hajii Suleiman Sajjabi, v jehož domě se skupinka scházela, se stále nachází v komatu. Čtyři zemřelí byli jeho příbuzní, pátou obětí je těhotná žena. V minulosti již Hajiiho napomínal místní imám za to, že v osadě rozdává Bible.

 

Děkujeme vám za to, že pozvedáte na modlitbách manželku a dvě děti pastora Bonga, stejně jako celé jejich společenství. Kéž Bůh truchlící a otřesené křesťany zachovává a ustanoví jim nového duchovního vedoucího, který jim bude sloužit a zvěstovat evangelium místním lidem. Modlete se také za Hajiiho, který v souvislosti s otravou naléhavě potřebuje Boží zásah a uzdravující dotek. Vyprošujte také útěchu všem, kdo byli zasaženi předčasným skonem členů biblické skupinky. Kéž radikálové odpovědní za oba zločiny přijdou k pokání a uvědomí si svou potřebu Božího milosrdenství a spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.