Aktuálně

 

16. 01. 2016

Írán: Pastor po téměř pěti letech propuštěn na svobodu

 

 
Vzdejte Bohu chválu za Faršídovo propuštění! (fotografie: Facebook / Free Farshid)

(Release International, Middle East Concern, Hlas mučedníků USA)

 

S potěšením vám sdělujeme povzbudivou zprávu – íránský pastor Faršíd Fathi byl 21. prosince po téměř pěti letech strávených ve vazbě propuštěn na svobodu.

 

Faršíd se obrátil ke křesťanství jako teenager. V roce 2010 byl zatčen při zátahu na domácí společenství v Teheránu a ještě před vynesením rozsudku strávil téměř rok na samotce.

 

V dubnu 2012 byl mladý pastor odsouzen k šesti letům odnětí svobody na základě obvinění z „ohrožování státní bezpečnosti prostřednictvím členství v křesťanské organizaci, nezákonného shromažďování finančních prostředků a propagandy proti islámskému režimu formou napomáhání šíření křesťanství v zemi“. V dubnu 2014 byl původně vyměřený trest prodloužen o další rok na základě nařčení, že u něj byl při kontrole ve věznici Evin nalezen alkohol. V tomto zařízení také Faršída fyzicky napadl dozorce a zlomil mu kost v chodidle, když se křesťan snažil poskytnout pomoc jinému zraněnému vězni. Později (v srpnu 2014) byl Faršíd převezen do věznice Radžaj Šahr ve městě Karadž.

 

Od vedení karadžské věznice obdržel písemné vyrozumění, že by měl být předčasně propuštěn již v prosinci 2015 (nikoli až v prosinci 2017, kdy mu měl trest vypršet). Jsme vděční, že k jeho předčasnému propuštění skutečně došlo a že si Faršíd může znovu užívat svobodu a radost z opětovného shledání s přáteli a rodinou.

 

Boží slovo nás vyzývá: „Radujte se s radujícími, plačte s plačícími.“ (Římanům 12,15). S jakou úlevou se nyní můžeme radovat společně s naším bratrem v Kristu Faršídem a děkovat Bohu za jeho propuštění. Vzdávejme Bohu chválu, že stále naplňuje své vyšší cíle a že zachoval život tohoto mladého pastora během pobytu ve vězení. Připojte se k nám v modlitbách za to, aby se Faršíd mohl setkat s členy své rodiny, včetně těch, kteří krátce po jeho zadržení uprchli do ciziny. Kéž je pro nás tato dobrá zpráva připomenutím, abychom se přimlouvali za propuštění dalších odhadem 90 íránských křesťanů, kteří [kvůli své víře] stále zůstávají za mřížemi. Modleme se za ně – zatímco trpí pro spravedlnost – aby je Bůh posiloval ve víře a zahrnoval svou milostí.

 

Modlitbu za pronásledovanou církev můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.