Aktuálně

 

21. 01. 2016

Burkina Faso: Při teroristickém útoku přišlo o život také několik misijních pracovníků

 

 
Křesťané připravení o život pomáhali vybudovat místní školu.

(World Watch Monitor, TheChristians.com)

 

15. ledna radikálové s vazbami na al-Kajdu připravili o život celkem 29 lidí z 18 zemí. Jejich běsnění zastavili až příslušníci místních a francouzských bezpečnostních složek. Mezi obětmi se nacházelo šest kanadských občanů, kteří v zemi poskytovali humanitární pomoc, motivováni svou křesťanskou vírou; čtyři z nich patřili k jedné rodině. Sedmým zavražděným křesťanem byl americký misionář.

 

Bývalý učitel Yves Carrier s manželkou Gladys Chamberland pocházeli z Lac-Beauport (v oblasti Quebecu) a pracovali pro ministerstvo pro správu státních zdrojů. Při útoku oba přišli o život, stejně jako jejich dvě děti, Maude (37) a Charles-Élie (19). Rodina do země přicestovala před necelým měsícem, aby zde pomohli vybudovat školu. Dalšími dvěma obětmi z Quebecu byli Louis Chabot a Suzanne Bernier, oba blízcí přátelé této rodiny.

 

Sedmou obětí se stal Michael Riddering z Floridy, který v této západoafrické zemi společně s manželkou od roku 2011 vedl sirotčinec. Během nedávné epidemie eboly Michael mimo jiné utěšoval truchlící rodiny – a také kopal hroby.

 

Ve stejný den, kdy došlo k tomuto tragickému útoku, byli ve městě Ouagadougou uneseni australský lékař a jeho žena. Ken a Jocelyn Elliotovi, křesťanští manželé ve věku přes osmdesát let, v této zemi od 70. let zakládali zdravotnická zařízení. Poslední dobou dohlíželi na provoz kliniky se 120 lůžky ve městě Djibo nedaleko hranice s Mali. Doktor Elliot zde také stále aktivně pracoval, jako jediný chirurg.

 

Hamadou Ag Khalini, mluvčí maliské radikální skupiny Ansar Dine, ve vyjádření pro australské sdělovací prostředky uvedl, že manžele zadržuje radikální skupina „Saharský emirát“ s vazbami na al-Kajdu. Od únosu však nebylo vydáno žádné oficiální prohlášení osvětlující důvody únosu nebo upřesňující místo, kde jsou manželé zadržováni.

 

Připojte se k nám v modlitbách za příbuzné a přátele lidí, kteří byli zavražděni nebo zmrzačeni při nedávném útoku v Burkině Faso. Kéž i oběti této tragédie zakusí útěchu, lásku a naději, kterou náš Pán Ježíš nabízí každému, kdo vzývá jeho jméno. A zatímco můžeme být vděční za hojné ovoce služby v životech těchto dobrých a věrných služebníků, kéž samotná skutečnost, že jsou nyní s Pánem, přinese ujištění a útěchu jejich blízkým, které po sobě zanechali. Kromě modliteb za uzdravení zraněných a útěchu truchlících se modlete rovněž za bezpečné propuštění unesených misionářů Kena a Jocelyn Elliotových. Kéž zakoušejí Boží ochranu a přítomnost a nalézají v ní v tomto nelehkém období potřebnou útěchu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.