Aktuálně

 

22. 01. 2016

Egypt: Pochybnosti kolem úmrtí mladého křesťanského vojáka

 

 
Bishoy Kamel (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Jedenadvacetiletý Bishoy Kamel byl patrně brutálně zavražděn po ostré výměně názorů s jiným vojákem během výkonu 25-měsíční povinné vojenské služby. V oficiální zprávě se však uvádí, že Bishoy „spáchal sebevraždu oběšením“. Rodina závěry zprávy odmítá s poukazem na mnohačetná zranění.

 

„Na jeho těle jsou patrné známky týrání a extrémního násilí,“ uvádí Bishoyův otec. „Čelo má nateklé. Poraněný nos, pohmožděniny v podpaždí, zranění pravého ucha a pravé tváře, další pohmožděniny na zádech a na břiše. Pokud by se někdo oběsil, poranil by se v podpaždí? Bil by se do zad a do břicha?“

 

Rodinný právník Hani Ramsis svým klientům doporučil, aby trvali na pitvě. „Něco podobného již známe ze starších případů,“ dodává právník a zmiňuje smrt jiného křesťanského odvedence, Bahaa Silvana, jehož případ armáda rovněž klasifikovala jako sebevraždu. „Nebyly shromážděny žádné důkazy. Žádné otisky prstů, žádné vyšetřování, nikdo neudělal vůbec nic, prostě se ‚vědělo‘, že to byla sebevražda.“

 

Bishoyova smrt je jedním z pěti podobných případů v poslední době, k prvnímu z nich došlo již téměř před deseti lety. Stojí za povšimnutí, že obětmi byli ve všech případech křesťané. Podezření rodin na náboženskou šikanu nebylo nikdy prošetřeno a případy byly pokaždé uzavřeny jako sebevraždy. (Bishoyova podezřelá smrt byla již třetím případem úmrtí křesťanského vojáka nebo policisty od začátku roku 2015.)

 

Modlete se za Bishoyovy rodiče a další příbuzné, truchlící nad ztrátou milovaného syna, který by se jinak po ukončení vojenské služby vrátil domů. Kéž zakoušejí útěchu z vědomí, že Bishoy bezpečně spočívá v Ježíšově náruči. Pozvedejme na modlitbách také příslušníky egyptské armády a modleme se, aby vojenští velitelé násilná úmrtí ve svých řadách řádně vyšetřovali. Kéž se Bůh dotýká srdcí všech mužů i žen sloužících v egyptských ozbrojených složkách, aby mezi nimi nedocházelo k žádné zášti, ale dokázali spolu žít v jednotě a harmonii, ke společnému prospěchu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.