Aktuálně

 

23. 01. 2016

Írán: Zázračné propuštění Saída Abediniho

 

 
Pastor Saíd Abedini (fotografie: ACLJ)

(Middle East Concern, Release International)

 

Křesťané po celém světě se mohou společně radovat z nedávného propuštění pastora Saída Abediniho na svobodu. Saíd byl jedním ze čtyř vězňů s dvojím občanstvím (americkým a íránským) propuštěných 16. ledna během intenzivního vyjednávání o íránském jaderném programu. Po propuštění se pětatřicetiletý pastor radostně shledal se svou ženou Naghmeh a dvěma dětmi. Zatímco se manželka ulevilo, že se Saíd vrátil domů, dobře si uvědomuje, že jej čeká dlouhý proces zotavování. „Stále jsme nedošli do cíle. Ještě si musíme projít mnoha věcmi.“

 

Pastor Saíd, íránský konvertita od islámu ke křesťanství, byl zadržen v září 2012 při návštěvě sirotčince, jehož výstavbu se svolením úřadů vedl. V Íránu byl odsouzen k osmi letům odnětí svobody – na základě obvinění z „ohrožování národní bezpečnosti“ kvůli zapojení do činnosti domácích společenství. Podle dostupných zpráv byl Saíd ve vězení fyzicky týrán, bylo mu vyhrožováno zabitím a byl na něj vyvíjen nátlak, aby zapřel svou víru. Také mu bylo odepřeno lékařské ošetření vnitřních zranění, která při opakovaných bitích utržil.

 

Naghmeh, manželka pastora Saída, vyjádřila ze zprávy o propuštění nesmírnou radost a překvapení a děkuje mnoha křesťanům po celém světě, kteří se za něho přimlouvali.

 

Společně s Naghmeh a dalšími lidmi po celém světě můžeme děkovat a chválit našeho milosrdného Boha za tento úžasný výsledek! Modlete se, aby pastor Saíd prožil úplné fyzické, citové i duchovní uzdravení, pevně se spolehl na Boha a po celou dobu rekonvalescence a obnovy vztahů s rodinou u něho hledal sílu. Kéž křesťanské svědectví vydávané spoluvězňům a dozorcům přinese v jejich srdcích hojné ovoce a mnoho Íránců přijme Boží dar spasení. Modlete se, aby Bůh i nadále posiloval a povzbuzoval další křesťany v zemi, včetně lidí, kteří stále čekají na propuštění, aby mohli vydávat účinné svědectví o jeho lásce.

 

Poznámka: V Íránu stále zůstává za mřížemi přibližně 90 křesťanů. Patří k nim i Maryam Naghash-Zargaran, která si odpykává čtyřletý trest odnětí svobody v teheránské věznici Evin. Také Maryam je během zadržování vystavena špatnému zacházení, navíc trpí zdravotními problémy. Pastor Behnam Írání, zadržovaný od roku 2011, by měl být propuštěn letos v říjnu.

 

Modlitbu za tyto uvězněné křesťany, a všechny ostatní, kteří kvůli své víře nespravedlivě trpí, můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.