Aktuálně

 

28. 01. 2016

Filipíny: Nárůst extrémismu ohrožuje lidské životy

 

 

(International Christian Concern, Christian Today)

 

V souvislosti s nárůstem islámského extrémismu po celém světě se příslušníci náboženských menšin často ocitají v zoufalých situacích, neboť se pro mnohé radikály stávají hlavním terčem útoků. Podle všeobecného přesvědčení dochází k souvisejícím incidentům zpravidla na Blízkém východě a v Africe; zprávy z nedávné doby však naznačují, že svůj boj proti extrémismu vede také jihovýchodní Asie.

 

Někoho by mohlo překvapit, že k nárůstu počtu útoků na křesťany ze strany muslimských radikálů dochází také na Filipínách, které jsou známé jako převážně křesťanská země. Jen loni v prosinci přišlo 14 lidí o život při explozi nálože, dalších devět osob zemřelo při raziích oddílů čítajících přibližně 200 ozbrojenců v křesťanských osadách na ostrově Mindanao. Nárůst islámského radikalismu je pro křesťany v různých částech světa zdrojem značných obav, ať už v příslušné oblasti tvoří menšinu nebo většinu.

 

Více informací o pronásledování v této asijské zemi naleznete na stránce Philippines Country Report.

 

Modlete se za pozůstalé po obětech razií, ke kterým došlo nedávno v osadách na ostrově Mindanao. Kéž truchlící příbuzní a přátelé neusilují o pomstu, neboť pomsta patří jedině Bohu – spravedlivému Soudci. Modlete se, aby je Bůh místo toho naplnil svou milostí a silou potřebnou nejen k odpuštění pachatelům, ale také k upřímným přímluvám za ně. Modleme se společně s nimi za vylití Boží lásky a moci na celých Filipínách, které povede mnohé radikály k pokání a touze po spasení, neboť jen tehdy se může v zemi rozhostit Boží pokoj a spravedlnost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Tomáš R., Stará Ves nad Ondřejnicí (31.01.2016 05:07:31)
Pane Ježíši, prosím tě za ty křesťany, kteří byli svědky těchto událostí, abys je povzbuzoval, posiloval a dával jim odvahu a naději do budoucna. Prosím aby rostla jejich víra a láska a zahrň je milosrdenstvím a požehnáním. Prosím, ať mohou být stále tvými svědky.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.