Aktuálně

 

30. 01. 2016

Nigérie: Fulští ozbrojenci připravili o život několik vesničanů

 

 
Rose zemřela, když se snažila zachránit vnoučata. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News, Release International)

 

Minulý měsíc fulští pastevci přepadli dva obytné domy v převážně křesťanské osadě Hwak Kwata-Zawan (nedaleko města Jos), a také tábor obývaný Nigerijci, kteří přišli o domov v důsledku násilností v jiných částech spolkového státu Plateau. Počet obětí razií se nakonec vyšplhal na 15. Mnoho dalších obyvatel zůstalo po útocích traumatizovaných a vyděšených.

 

V jednom z napadených domů přišla o život sedmapadesátiletá Rose Monday, když se snažila ochránit před útočníky tři malá vnoučata. Dvě z dětí naneštěstí zraněním podlehly. Jen zázrakem přežila nejstarší z nich, pětiletá Anna, která je po několika zásazích ze střelných zbraní ošetřována v místní nemocnici. Podle informací Rosiiny dcery (tety zavražděných dětí) přeživší příbuzní nalézají útěchu ve skutečnosti, že se jednoho dne znovu shledají jako rodina u Pána Ježíše Krista.

 

Druhý napadený dům patřil křesťanovi jménem Gyang Christopher Choji, kterému se podařilo před útočníky uprchnout a vyváznout tak bez zranění. Osmapadesátiletý muž vypověděl, že v půl deváté večer všichni odpočívali na lůžku, když náhle uslyšeli střelbu. „Střelba stále nabývala na intenzitě, a tak jsem příbuzné vyzval, abychom uprchli a zachránili si holé životy.“

 

Zbývajících sedm obětí pocházelo z nedalekého uprchlického tábora.

 

Střelci dorazili s předstihem, aby si vesnici zmapovali; většina místních se tou dobou nacházela v kostele. Útočníci dokonce měli tu drzost, že požádali místní děti o vodu, i když věděli, že zanedlouho zahájí útok. Po incidentu zůstala celá vesnice v naprostém šoku. Církevní vedoucí uvádějí, že útoky fulských pastevců na jejich osady jsou ve skutečnosti válkou „vedenou přívrženci islámu ve snaze zcela zlikvidovat křesťanství“ v Nigérii.

 

Další zprávy a krátké videoreportáže naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Modlete se za tuto část Nigérie, jejíž obyvatelé již zažili tolik zmatku a bolesti. Proste, aby je Duch svatý utěšoval svou přítomností, uzdravoval je a dodával jim tolik potřebný pokoj a naději – společně s ujištěním, že zavraždění křesťané – kteří jim byli tak drazí – byli ve skutečnosti jen duchovně přeneseni do svého skutečného domova v nebi, kde se nyní těší ze slavné přítomnosti našeho Pána Ježíše (2. Korintským 5,8; Lukáš 23,43). Kéž se tato pravda stane skutečností i pro malou Annu, která se zotavuje nejen z fyzických zranění, ale také z citových a duševních traumat, poté co na vlastní oči viděla zemřít milovanou babičku a malé sourozence. Modlete se také za ztvrdlá srdce fulských pastevců a jejich radikální proměnu mocí živého Boha. Přimlouvejte se, aby si uvědomili závažnost zločinů páchaných na jeho milovaných dětech, dříve než nadejde den zúčtování, kdy před ním stanou tváří v tvář.

 

Modlitbu za křesťany, kteří jsou nelítostně pronásledováni a pro svou víru čelí nespravedlivému zacházení, můžete vyvěsit na Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall) kanadského Hlasu mučedníků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Tomáš R., Stará Ves nad Ondřejnicí (01.02.2016 04:33:56)
Pane Ježíši ty jsi řekl, že tak jako mne pronásledovali, budou i vás pronásledovat. Děkuji ti, že v pronásledování nenecháváš nikoho bez pomoci. Buď všem svědkům těchto násilností i ostatním křesťanům v oblasti tak nejblíže jak to jde. Naplňuj je svým Duchem. Pomáhej nést utrpení a žal a povzbuzuj je, aby tě dále následovali a šířili evangelium. Dávej všem moudrost a odvahu jak dál jednat. Prosím tě, aby vláda v Nigérii mohla s tvou pomocí zajistit bezpečnost a pořádek na území, které jsi ji svěřil ke správě.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.