Aktuálně

 

04. 02. 2016

Indie: Dav veřejně zesměšnil pastora

 

 
Pastor Awdheš byl veřejně zesměšněn za zvěstování evangelia. (Fotografie: Alpha Ministries)

(Alpha Ministries, Times of India, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Ve spolkovém státě Uttarpradéš došlo k incidentu, při kterém byl křesťanský pastor veřejně zesměšněn za to, že údajně vedl několik mužů k obrácení. 29. ledna dorazila k domu pastora Awdherše více než stovka aktivistů z hnutí Badžrang Dál, mládežnické organizace šířící myšlenky hinduistického nacionalismu, a násilím jej odvedli na místní ústředí ve městě Orai.

 

Aktivisté pastorovi vyholili hlavu, obočí a knír, posadili ho na osla a vodili ho ulicemi města. Kolem krku mu navíc pověsili boty, což je v Indii znamením hanby. Když na místo dorazili policisté, dav odmítl pastora propustit. Policisté museli přivolat posily, aby situaci zvládli. Přestože celá akce údajně začala pokojně, policisté incident vyšetřují jako pouliční výtržnost.

 

K podobným incidentům páchaným hinduistickými nacionalisty došlo v Indii již několikrát, včetně rozsáhlých protikřesťanských nepokojů, které zasáhly spolkový stát Urísa (dnešní Uríša) v srpnu 2008. Podle novináře Johna L. Allena „při sérii útoků přišlo o život až 500 křesťanů“. Mnoho dětí tehdy zůstalo bez rodičů; pomoc jim dodnes poskytují také dva místní křesťanské sirotčince podporované kanadským Hlasem mučedníků, které dětem nabízejí ubytování, vzdělání a potřebnou podporu.

 

Další zprávy, včetně krátkého videa, ve kterém zpívají děti z jednoho z těchto sirotčinců, naleznete na stránce India Country Report.

 

Zmíníme ještě jednu znepokojivou zprávu. V roce 2015 bylo pět křesťanských bratrů – někteří z nich slouží jako pastoři a evangelisté – obviněno z proselytismu, poté co se na veřejnost dostalo video, ve kterém vydávají svědectví lidem na ulici v jednom převážně hinduistickém městě. Případ v současné době řeší soud. Hlas mučedníků hradí výdaje na právníky a tímto způsobem se snaží alespoň finančně ulevit jejich rodinám.

 

Kéž Bůh připomíná pastorovi Awdhešovi žalmistova slova (Žalm 119,50–52): „Je mi útěchou v mém pokoření, že tvá řeč mi zachová život. Opovážlivci se mi velice posmívají, já se od tvého Zákona neuchýlím. Připomínám si tvé dávné soudy, Hospodine, v tom útěchu najdu.“ Modlete se, aby v nich nalezl útěchu i pastor Awdheš. Kéž se zostuzený duchovní, stejně jako raní apoštolové, raduje z toho, „že se mu dostalo té cti, aby nesl potupu pro jeho jméno“ (Skutky 5,41). Pamatujme v modlitbách na všechny křesťany, kteří se stali terčem násilí hinduistických nacionalistů, včetně pozůstalých po obětech útoků v Uríse.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit zakoupením některého knižního titulu z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Indie, mohla by vás zaujmout například kniha William Carey, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč.

 

Vaše modlitby


Tomáš R., Stará Ves nad Ondřejnicí (07.02.2016 07:10:37)
Pane Ježíši, prosím tě aby jsi pastorovi Awdhešovi požehnal, aby se mohl se situací vyrovnat a aby mohl žehnat svým nepřátelům a prosím tě za radikály, aby mohli poznat pravdu a stát se tvými následovníky. Prosím tě za křesťany v Indii, aby neztratili odvahu kázat evangelium a prsím tě za jejich ochranu. Prosím tě, za ty kdo zakusili pronásledování, aby zakoušeli tvou pomoc jak v rovině duchovní, tak v rovině křesťanské praktické pomoci. Děkuji ti. Ame

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.