Aktuálně

 

05. 02. 2016

Súdán: Církevní vedoucí zadrženi za to, že upozorňovali na pronásledování

 

 
Rev. Kwa Šamál (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Rev. Kwa Šamál, vedoucí misijního odboru Sudanese Church of Christ (SCOC, Súdánská církev Kristova) byl 18. prosince zatčen. 21. prosince byl sice propuštěn z vazby, ale až do 16. ledna se musel denně hlásit v kanceláři státní zpravodajské a bezpečnostní služby (NISS), kde byl zadržován od osmi hodin ráno do půlnoci. Jeho kolega Rev. Hassan Abdelrahim Tawor, zástupce ceremoniáře z SCOC, zůstává ve vazbě bez obvinění.

 

Představitelům NISS údajně vadilo, že pastoři upozorňují na pronásledování křesťanů v Súdánu. Oba muži byli zatčeni doma, v rozmezí jediné hodiny. Oficiálně nebyli z ničeho obviněni, nicméně představitelé NISS údajně prohlásili, že mají jisté námitky proti křesťanským aktivitám pastorů.

 

Od prosincového zadržení pastorů se křesťané v Súdánu i na dalších místech ve světě horlivě modlí za oba pastory a další uvězněné křesťany v této zemi na severovýchodě Afriky. Pastoři pocházejí z Núbijského pohoří v Jižním Kordofánu. Etničtí Núbijci jsou společně s místními křesťany diskriminováni od doby, kdy prezident Umar al-Bašír přislíbil zavedení přísnější verze islámského právního řádu šaría.

 

Kvůli zacházení státních orgánů s křesťany a dalším případům porušování lidských práv Súdán od roku 1999 figuruje na seznamu „zemí zvláštního zájmu“ vydávaném ministerstvem zahraničí Spojených států. Komise pro mezinárodní náboženskou svobodu Spojených států (U.S. Commission on International Religious Freedom) ve své výroční zprávě za rok 2015 doporučuje, aby Súdán zůstal na seznamu zařazen i nadále.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Připojte se k nám v modlitbách za bezpečí a propuštění Rev. Hassana Abdelrahima Tawora. Kéž během nespravedlivého zadržování stále prožívá Boží přítomnost a nadpřirozené ujištění. Modlete se, aby se Bůh dotýkal srdcí představitelů policie a soudnictví, aby s jeho lidem zacházeli spravedlivě a zajistili místním křesťanům svobodu k uctívání Boha v duchu a pravdě (Jan 4,24). Mezitím se můžeme radovat z propuštění Rev. Kwa Šamála a děkovat za to, že tento pastor byl zadržován jen krátce. Přimlouvejte se za oba pastory a další súdánské věřící, kteří zakoušejí tlak spojený s pronásledováním. Modlete se, aby je Bůh obdařil odvahou a silou, aby mohli i nadále hovořit s lidmi o jeho lásce a zachraňující milosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.