Aktuálně

 

11. 02. 2016

Nigérie: Přívrženci Boko Haram vyzbrojení zápalnými lahvemi napadli vesnici

 

 
Nigerijská vesnice (fotografie: Flickr/Melvin „Buddy“ Baker (cc)

(Fox News, CNN, Release International)

 

Muž z osady Dalori v severovýchodní Nigérii se ukryl ve vykotlaném stromě a přežil. Psychické újmě se však nevyhnul; na vlastní oči viděl, jak teroristé z Boko Haram házejí zápalné lahve na chatrče místních lidí. Nikdy nezapomene ani na křik vesničanů – včetně dětí – vyděšených, zraněných, umírajících. K útoku došlo 30. ledna ve večerních hodinách.

 

Podle místních obyvatel a vojáků, očitých svědků událostí, ve vesnici zůstaly ležet desítky ohořelých a rozstřílených těl, stejně jako v nedalekém táboře pro více než 20 000 uprchlíků. Podle oficiálních zpráv počet obětí dosáhl 86, další více než stovka lidí utrpěla zranění.

 

Boko Haram je islámská radikální skupina (původem z Nigérie), jejíž příslušníci usilují o zavedení přísnější formy právního řádu šaría a eliminaci křesťanství v severní části země.

 

K dalšímu incidentu došlo v nedaleké vesnici. Útok trojice sebevražedných atentátníků ještě posílil obavy místních křesťanů. (Obětmi podobných útoků se stávají často právě místní křesťané.)

 

Více informacích o zvěrstvech páchaných na Kristových následovnících v severní Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Připojte se k nám v modlitbách za traumatizované křesťanské bratry a sestry v Nigérii, kterým působí útoky Boko Haram na jejich osady nesmírnou bolest a ztráty. Kéž je Bůh utěšuje svou přítomností, aby se na tyto děsivé události dokázali dívat z perspektivy věčnosti. Modlete se, aby Bůh naplnil jejich srdce nadějí a vírou, zatímco k němu v této nelehké době vzhlížejí. Přimlouvejte se také za pachatele těchto zločinů. Modlete se, aby se jejich oči otevřely pravdě evangelia a aby nechali svá srdce proměňovat Duchem svatým.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.