Aktuálně

 

12. 02. 2016

Mexiko: Tradicionalisté vypálili domy místních křesťanů

 

 
Modlete se za rodiny mexických křesťanů, které jsou stále častěji připravovány o domov.

(Hlas mučedníků Mexiko, Christian Solidarity WorldWide)

 

Křesťané v mexických osadách jsou i nadále obtěžováni a vyháněni ze svých domovů místními tradicionalistickými vůdci. Začátkem ledna se křesťané z města Las Margaritas ve spolkovém státě Chiapas na jihu země ocitli v zoufalé situaci, poté co jim ozbrojení vedoucí představitelé osady po deseti měsících výhrůžek vypálili jejich obydlí.

 

O incidentu informoval Luis Antonio Herrero, prezident mexického Hlasu mučedníků. Členové zastupitelstva vyhrožovali rodinám od dubna 2015 a varovali je před vážnými následky, pokud odmítnou svou náboženskou příslušnost změnit. V říjnu obdrželi všichni dospělí obyvatelé hlásící se k evangelikálnímu křesťanství pokutu (v přepočtu přibližně 2500 korun), protože nepodepsali čestné prohlášení o změně víry. 15. prosince dostali poslední ultimátum, do kterého měli předložit důkaz požadované konverze. Podle dostupných zpráv bylo toho dne odpoledne sedm křesťanů uvězněno, protože nařízení představitelů vesnice neuposlechli.

 

Přestože byli všichni zadržovaní o dva dny později propuštěni, podle Luise Herrera jim 4. ledna 2016 zastupitelé kvůli pokračujícímu odmítavému postoji k vynuceným konverzím zapálili domy a celé rodiny vyhnali z města.

 

Nejedná se přitom o ojedinělý případ podobného chování tradicionalistických vůdců. V osadách Venustiano Carranza, Cuahtemoc Cardenas, San Jose Yashtinin a Buena Vista Bahuitz křesťanské rodiny stále bojují s místními úřady o obnovení dodávek elektřiny a vody, které jim byly diskriminačním způsobem odepřeny. Zatímco některé z těchto sporů trvají již od roku 2012, dosud do situace nijak nezasáhly oblastní orgány ani křesťanům neposkytly žádnou praktickou pomoc.

 

Starší zprávy naleznete na stránce Mexico Country Report.

 

Pozvedejme na modlitbách tyto křesťany ze zmíněných mexických osad, kteří čelí mnohým problémům, diskriminaci a obtěžování kvůli neoprávněným požadavkům tradicionalistů. Modlete se, aby Bůh usvědčil představitele místních orgánů, kteří svým chováním křesťanským rodinám ztrpčují život. Modlete se, aby se mexickým křesťanům dostalo mnohem více než pouhé spravedlnosti – kéž v životech všech účastníků této duchovní bitvy zvítězí Kristova láska (1. Korinským 13,13).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.